Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: Kamyoncuların arabalı vapur kuyruğu

Kamyoncuların arabalı vapur kuyruğu

android-time 15:32 25 Şubat 2017
Kamyoncuların arabalı vapur kuyruğu
Kamyoncuların arabalı vapur kuyruğu

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerin yasaklanmasının ardından, Yavuz Sultan Selim köprüsüne yönlendirilen kamyon sürücüleri burayı da pahalı ve uzak bulunca Sirkeci Harem Feribot arabalı vapur hattını kullanmaya başladı. Dün akşam saatlerinde kamyoncuların akınına uğrayan Sirkeci'de yoğunluk yaşandı . Çift şeritli yolda kamyonların sağ şeritte park etmesi nedeniyle trafik tek şeritten sağlandı.

"MALİYET KURTARMADIĞI İÇİN BU YOLDAN GELİYORUZ"

Kamyon sürücüleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde kamyonlar için alınan ücretlerin fazla olduğunu dile getirerek durumun biran önce düzeltilmesini istedi.

Kısa sürede iskelenin bulunduğu yere gelen emniyet yetkilileri, kamyonların Sirkeci – Harem hattını kullanamayacağını belirterek sürücüleri 3. köprüye yönlendirmeye çalıştı. Polis ekipleri ile konuşan kamyon sürücüleri, yaklaşık 2 saatin sonunda arabalı vapuru kullanmalarına izin verildi. Bir kamyon sürücüsü, "3. Köprü'den geçmenin maliyeti 250 TL. Ve kimseyi kurtarmadığı için bu yoldan geliyoruz. Bu tehlikeye o yüzden başvuruyoruz " dedi.Sirkeci – Harem Arabalı Vapur hattında, kamyonlardan 17 lira ücret alınıyor.

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more