Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Budapeşte Costes Restaurant
Budapeşte Costes Restaurant
Budapeşte’den herkese merhabalar. Macaristan’ın başkenti, Tuna nehri araya girse de, iki yakayı bir araya getiriyor ve Buda ve Peşt kıyılarının birleşmesiyle oluşan şehir zincir köprü ile birbirine bağlanıyor.
Ebru ERBERDİ
Gurme 2 Haziran 2016 - 12:55

Şehrin merkezine geldiğinizde bu köprünün aslında çok merkezi bir yerde olduğunu ve etrafında uzanan her bir binanın şehrin panoramik manzarasını oluşturduğunu görüyorsunuz. Macaristan pek çok ödüllü restoranı ile ünlü ve tahmin edersiniz ki bu restoranların pek çoğu ülkenin en önemli şehri olan Budapeşte'de yer alıyor. Biz de tercihimizi birinden yana kullanıyoruz ve şehrin en ünlü mekanlarından birisi olan Costes Restaurant'a gidiyoruz.

budapeste-ic

EN KALABALIK RESTORANLARDAN

Burası şehrin Michelin yıldızı kazanan ilk restoranı ve hala bu özelliğini korumaya devam ediyor. İçeriye girdiğiniz anda henüz yemekleri tatmamış olsanız bile buranın o yıldızı hak ettiğini anlıyorsunuz.

budapeste-sli

Restorana gelmeden önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim çünkü turistik bir bölgede yer aldığı ve internette adı çok duyulduğu için şehrin en kalabalık restoranlarından birisi haline gelmiş. İçeri giriyoruz ve masamıza oturuyoruz. Modern ve yerel lezzetler sunan restoranın baş aşçısı Portekizli Miguel Rocha Vieria.

budapeste-sli-2

Kendisinin elinden çıkan eşsiz lezzetleri harika bir tadım menüsüyle deniyoruz. Tabii bu yemekleri yerken Macar şaraplarından da tatmayı unutmuyoruz.

Etiketler