Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncusu Mehmet Çevik’ten nöbet açıklaması
Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncusu Mehmet Çevik’ten nöbet açıklaması
Diriliş Ertuğrul dizisinin Deli Demir karakterini canlandıran Oyuncu Mehmet Çevik, 20 gündür Kahramanmaraş kent meydanında demokrasi nöbeti tutan hemşehrilerini ziyaret etti.
Magazin 5 Ağustos 2016 - 09:25

Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe kalkışmasının önlenmesiyle 20 gündür Kahramanmaraş kent meydanında nöbet tutan hemşehrilerini ziyaret eden Diriliş Ertuğrul dizisinin Deli Demir karakterini canlandıran Oyuncu Mehmet Çevik, “Demokrasi nöbeti Yenikapı'da taçlandıktan sonra bırakılacak gibi algılamasın insanlar” dedi.

cevik-ic

NÖBET KALPLERDE VE BEYİNLERDE TUTULMALI

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın da yer aldığı demokrasi nöbetinde konuşan oyuncu Mehmet Çevik, “Demokrasi nöbeti Yenikapı'da taçlandıktan sonra bırakılacak gibi algılamasın insanlar” dedi.Demokrasi nöbetinin her daim süreceğini kaydeden Mehmet Çevik, “Kahramanmaraş'tayız. Demokrasi nöbetinin 20. gününde, onların arasında olmaktan, onların çocuğu, sanatçısı olmaktan onur duyduğum halkımla beraber demokrasi nöbetine devam eden insanlardan biriyim. Elbette Türkiye'nin her köşesi benim için bir sanatçı veya yaşayan, yaşadığı, sorumluluğunu bilen, ülkesine bağımlı ve sorumlu bir sanatçı olarak diğer taraflara nasıl duyarlılığım varsa, benim ecdat toprağım, dede toprağım, baba toprağım, kendi toprağım Maraş'a da bir bu kadar sorumluluğum vardır.

cevik-ic-2

Geçmişten bugüne zaten kahramanlar diyarı, şehri diye anılan bir kentte olmaktan ve şu anda onlarla beraber olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Demokrasi nöbeti deyince belki yakın süreçte Yenikapı'da taçlandıktan sonra bırakılacak gibi algılamasın insanlar. İnsanlar beyniyle, yüreğiyle ve ülkeleri için 15 Temmuz’da şehit olmuş, gazi olmuş insanlara sorumluluğun bilincinde ve nerede olursa olsun o nöbeti kalplerinde ve beyinlerinde tutması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.