Evinde oynayan takımların en hoşlanmadığı durumdur 11 dakikada 2 gol yemek. Şaşırırsınız. Kendinize gelene kadar devre sonu gelir. Böyle başladı maç Samsunspor için. Galatasaray için ise plan kusursuz işlemişti. Nelsson ve Barış Alper’in golleri zor geçeceği düşünülen Samsun deplasmanında işleri kolaylaştırmıştı.

Torreira ve Kerem Demirbay orta alanda kale kapısı gibi sağlam oynuyorlar. Oyunda tempoyu düşürmek ve takım savunmasında hatasız oynamak konusunda çok zorlanmadı Galatasaray. Trabzon deplasmanındaki rüzgarı yakalabilyseydi maç farka giderdi. Tabii ki ilk devre sadece 2 isabetli şut atmak hücumda iyi bir gösterge değildi.

Barış Alper bu sezon önemli işler yapıyor. Hücum bölgesinde bir anda patlaması ve driblingleri savunmaları çok hırpalıyor. Onun bu gelişimini sürdürmesi, Milli Takım adına da büyük kazanç olacak.

Zaha, maliyeti çok yüksek bir oyuncu. Onu yedek kulübesinde otururken görünce bu nasıl bir lüks diye düşünmeden edemiyorum. Çok yüksek maaş alan kaliteli oyuncuların oyunun devamlı içinde olması gerekir bence.

Kerem Aktürkoğlu çok çalıştı ama sadece o kadar. Icardi’nin penaltı beklediği bir pozisyon var. Haklı, penaltıydı.

Futbolun güzelliklerinin fazla ön plana çıkamadığı tipik bir lig maçı izledik. Çok güzel oynamadan da kazanmak her zaman önemli. Maç zaten 11 dakikada bitmişti. Dümeni baştan sona elinde tutan Galatasaray “Bu sonuç bana yeter” dedi.