İstanbul İstanbul olalı böyle zulüm görmedi!

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, TBMM Genel Kurulu'nda, İstanbul'da hayatı resmen felç eden fırtına ve sağanak yağış ile ilgili yaptığı bir dakikalık konuşmasında, "İstanbul İstanbul olalı böyle zulüm görmedi" dedi.

İstanbul İstanbul olalı böyle zulüm görmedi!

CHP’li Yedekçi, Genel Kurul’da yaptığı açıklamasında, “İstanbul’da bugün dolu yağdı ve yine İstanbul’u sel götürdü. Twitter’da paylaştık, sokaklarda çocuklar yüzüyorlar” dedi.

Son Dakika Haberi... İstanbul sağanak yağışa teslim İlginizi Çekebilir Son Dakika Haberi... İstanbul sağanak yağışa teslim

Yedekçi, “Kişiye özel imar politikalarınız, dere yataklarına yaptığınız inşaatlarınız, kaçak ve ruhsatsız imar anlayışınız ve yapılaşmanız İstanbul’u beton kent hâline getirdi ve beton kent artık iflas etti ve “Daha fazla böğrüme hançer saplamayın.” diyor İstanbul. İstanbul’un çığlığını duyun ve “Mimar Sinan’ın göğe uzanan minarelerini gölgede bırakan, ranta uzanan kuleler yapılmasın” diyor. İstanbul sesleniyor, İstanbul’un çığlığını duyun ve kentimizin üzerinden vahşi kapitalist imar anlayışınızı derhâl çekiniz. İstanbul İstanbul olalı böyle zulüm görmedi diyoruz” ifadelerini kullandı

Selden ve doludan zarar gören vatandaş ne yapacak? İlginizi Çekebilir Selden ve doludan zarar gören vatandaş ne yapacak? Son dakika haberi... Yumruk büyüklüğünde dolu yağdı! İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... Yumruk büyüklüğünde dolu yağdı!