Sözcü Plus Giriş

“Ayaklı Borsa”da dolar hareketliliği

ABD'nin yaptırım kararının ardından dolar 5 TL barajını geçti. Uzmanlar, Merkez Bankası müdahalesi ile dolardaki yükselişin sonlanacağını söylüyor.

12:21 -
“Ayaklı Borsa”da dolar hareketliliği

Güne 4,98 seviyelerinde başlayan dolar kuru, saat 10.00 sıralarında 5 liranın üzerine çıktı. Euro ise 5,90 seviyesinde hareket ediyor. İstanbul’da “Ayaklı Borsa” olarak bilinen Tahtakale’de döviz büroları önünde hareketlilik yaşandı.

 

AÇIKLAMALARI TAKİP EDECEĞİZ

Altın ve para piyasaları uzmanı Şirin Sarı, “Global olarak da halen bir yükseliş içindeyiz. Bu da bizim iç piyasalara da yansıyor.Bundan sonra ABD – Türkiye ilişkileri ve açıklamaları doları da etkileyecek. O açıklamaları takip edeceğiz“ dedi. Adnan Kapukaya ise, “Merkez Bankası’nın müdahale yapması gerekiyor. Bana kalırsa geç bile kaldı Merkez Bankası. Bu doların bu kadar yükselmesinin nedeni bence Merkez Bankası’nın faizleri arttırmaması. Arttırsaydı belki bu fiyatları görmeyecektik. Belki 4.70 – 4.80’de kalacaktı. Şimdi doların her yüze çıkması, Merkez Bankası’nın 100 puan faiz artışına iteliyor” diye konuştu.

DHA

Son güncelleme: 13:32 02.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more