Sözcü Plus Giriş

Benzin zammından sonra böyle oldu!

Türkiye'de benzine yapılan art arda zamlar benzincileri de harekete geçirdi. Zam haberini duyan akaryakıt sahipleri pankart hazırlatarak sürücüleri benzin almaları konusunda uyardı. Benzin bu gece yarısından itibaren 15 kuruş zamlanacak.

Sozcu.com.tr
10:50 -
Benzin zammından sonra böyle oldu!

Türkiye’de akaryakıt fiyatları herkesin malumu. Benzin neredeyse 6 liraya kadar çıktı. Zaten pahalı olan benzine bu sabah da tam 15 kuruş zam yapıldı. Yapılan bu zamla birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul’da 5.81, Ankara’da 5.85 olurken İzmir’de 5.81 TL’ye kadar yükseldi.

1111

Fotoğraf: sozcu.com.tr

Bu fotoğraf bugün İstanbul Topkapı’da çekildi. Türkiye’de benzin fiyatları öyle bir hal aldı ki zam haberini alan akaryakıt bayileri pankart yaptırdı. Bir görevlinin istasyon girişinde tuttuğu pankartta ‘yarın zam var’ yazısı bulunuyor. Sürücülere akaryakıtı zam uygulamaya geçmeden almaları konusunda uyarıda bulunuyor.

PETROL KRALLARI

Bu durum akıllara Zeki Alasya ile Metin Akpıanr’ın oynadığı “petrol kralları” filmindeki sahneyi hatırlattı. Filmde elindeki petrolu saklayan Petrol sahini Ali Şen zam geldiği haberini duyunca ‘benzin yok’ pankartlarını kaldırıyor ve benzini zamlı tarifeden vatandaşa satıyor. Öte yandan bahçesinde petrol çıkan Zeki ile Metin kardeşler ise benzini zamlı tarifeden değilde daha indirimli satıyor.

 

İLGİLİ HABERSon dakika... Benzine zam geliyorSon dakika... Benzine zam geliyor
Son güncelleme: 11:44 20.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more