Sözcü Plus Giriş

230 günlük hasret sona erdi

Türkiye'nin sayılı "Eski Türk Dili profesörlerinden" olan Erhan Aydın’ın Doğu Türkistanlı eşine Çinliler, geçtiğimiz Nisan ayında yurt dışına çıkış yasağı koymuştu. 8 aydır Doğu Türkistan'dan çıkmasına izin verilmeyen Mihriban Aydın 24 Kasım Cuma günü Türkiye'ye geldi. Eşine kavuşmak için aylardır seferber olan Erhan Aydın, ''Eşime kavuştuğum için çok mutluyum. Aylar sonra bir araya gelebildik, bana yardımcı olmak için çabalayan devletimize ve tüm çevreme çok teşekkür ediyorum." dedi.

Seda ÖNCELER
15:46 -
230 günlük hasret sona erdi

Malatya İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Eski Türk Dili Profesörü Erhan Aydın’ın Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Uygur Türkü eşi Mihriban Aydın, 9 Nisan'da, annesinin rahatsızlığı sebebiyle 1 haftalığına Çin-Urumçi'ne gitmişti. Ancak nedeni belirsiz bir şekilde Türkiye’ye dönmesine izin verilmemişti.

Erhan Aydın, eşi Mihriban Aydın

Erhan Aydın, eşi Mihriban Aydın

8 AY SONRA TÜRKİYE’YE DÖNDÜ

Mihriban Aydın, 8 aylık mücadelenin sonunda 24 Kasım Cuma günü Türkiye’ye dönebildi. Eşine kavuşan ünlü profesör Erhan Aydın “Tam 230 gün eşimi göremedim. Sebep neydi hâlâ bilmiyoruz. Yine de her ne olursa olsun eşime kavuşmam için bana destek olmak isteyen devletimize, haber yapan gazetelere, köşe yazarlarına ve sosyal medya kullanıcılarına çok teşekkür ederim. Çok mutluyum. Aylar sonra 24 Kasım Cuma günü kavuştuk, çabalarımız sonuç aldı.” dedi.

İLGİLİ HABERÜnlü profesörün eşi Doğu Türkistan'da 'mahsur' kaldı!Ünlü profesörün eşi Doğu Türkistan'da 'mahsur' kaldı!
Son güncelleme: 16:01 26.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more