Sözcü Plus Giriş

Edirne Keşan ve İpsala’da kar nedeniyle okullar tatil edildi

Edirne’nin Keşan ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullar kar nedeniyle yarın tatil edildi.

21:50 -

Edirne Keşan İlçe Hıfsısıhha Kurulu kararıyla ilçe merkezi ve bağlı köy okulları kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 19 Aralık 2019 Çarşamba günü tatil edildi. Diğer ilçeler ile igili henüz bir açıklama yapılmadı.

İPSALA’DA EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Edirne’nin İpsala ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İpsala Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, hıfzısıhha kurulu kararıyla şehir merkezi ve bağlı köy okullarının kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 19 Aralık Çarşamba günü tatil edildiği, ayrıca hamile ve engelli kamu personelinin idari izinli sayılacağı bildirildi.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

Yapılan son değerlendirmelere göre; halen yağmur şeklinde devam eden yağışların, bugün akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve zamanla Tekirdağ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor. Çarşamba akşam saatlerine kadar kuvvetli rüzgarla birlikte zaman zaman tipi şeklinde meydana gelecek kar yağışlarının 3-8 cm , Tekirdağ’ın batısıyla, Çanakkale'nin doğu kesimlerinde 10-20 cm civarında örtü bırakması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Son güncelleme: android-time 11:55 21.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more