Sözcü Plus Giriş

İşte 8. nesil Golf’ün detayları!

Volkswagen markasının en çok bilinen ve tercih edilen modellerinden olan Golf, 2019 yılının Ekim ayında canlı ve kanlı bir biçimde karşımıza çıkacak. Wolfsburg'taki merkezde yapılan toplantıda paylaşılan yeni modelin silüeti ise otomobille ilgili ilk detay.

Sozcu.com.tr
10:00 -
İşte 8. nesil Golf’ün detayları!

Yayınlanan çizim silüetinden yola çıkarak otomobilin önceki nesle göre daha keskin bir tasarıma sahip olduğunu düşünebilirsiniz. En çok üzerinde durulan konu ise 6. ve 7. nesillerde çok fazla değiştirilmeyen tasarımın ne kadar farklı olacağı…

asdasdas

Ekim 2019’da tam olarak karşımıza çıkacak olan otomobilin internette birden fazla çizim fotoğrafı bulunuyor. Bu çizimleri yapan tasarımcıların, otomobili daha çok markanın coupe sedan versiyonu olan Arteon’a benzettiği de anlaşılıyor. Volkswagen 8. nesil Golf’ün üretimine 2019 Haziran’da başlayacağını da bildirdi. Bu durum sunum esnasında karışan slatylar arasında görüldü. Ayrıca Golf’ün üretimi VW’nin I.D. Ailesi’nin üretiminden sadece birkaç hafta önce gerçekleşeceğini gösteriyor.

vw-golf-8-teaser

Yeni jenerasyon Golf’ün teknik detayları hakkında sızan bilgiler arasında hibrit motorlu bir versiyonun olacağından bahsediliyor. Ayrıca yeni otomobilde otonom sürüş özelliği de olacak. Golf’ün en hızlı versiyonu olan “R” ise daha güçlü bir motora sahip olacak.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more