ABD’de sinagoga saldırı! Yaralılar var

ABD'nin San Diego kentinde, bir sinagogda silahlı saldırı olduğu, saldırıda 1 kişinin öldüğü, en az 3 kişinin yaralandığı belirtildi. Sri Lanka’da da geçtiğimiz pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini sırasında düzenlenen terör saldırısında 253 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD’de sinagoga saldırı! Yaralılar var

Saldırı, ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Diego şehrinde, yerel saatle 11.30’da meydana geldi. ABD basını, Congregation Chabad adlı sinagogda silahlı saldırı olduğu, saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiği, en az 3 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Sri Lanka'da katliam sonrası polisten kanlı baskın: 15 ölü İlginizi Çekebilir Sri Lanka'da katliam sonrası polisten kanlı baskın: 15 ölü

San Diego Şerif Ofisinden ilerleyen saatlerde yapılan bir başka açıklamada ise olayla ilgili 1 kişinin gözaltına alındığı ve sorgulandığı kaydedildi. Olaya ilişkin soruşturma sürüyor.

Yahudiler için kutsal kabul edilen ve 19 Nisan Cuma günü başlayan Hamursuz Bayramı bugün sona eriyor.

253 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Sri Lanka'da geçtiğimiz pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini sırasında Kochchikade'deki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar gerçekleştirilmişti. saldırılarda 253 kişi hayatını kaybetmişti. AA