İmar barışı başvurusu için son tarih ne? İstenen şartlar neler?

İmar barışı ile yaklaşık 13 milyon yapının imar ve ruhsat sıkıntısı son buluyor. Peki, İmar barışı başvurusu için son tarih ne? İstenen şartlar neler? Merak edilen tüm soruların cevapları haberimizde...

İmar barışı başvurusu için son tarih ne? İstenen şartlar neler?

İmara aykırı veya mülkiyet sorunu çözülememiş olan, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış olan yapıların kayıt altına alınması için getirilen bir yasal düzenleme olan İmar barışı başvurusu için son tarih ne? İstenen şartlar neler? Bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz…

İMAR BARIŞI SON BAŞVURU TARİHİ NE?

İmar Barışı başvuruları 15 Haziran 2019 tarihine kadar uzatıldı. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için de son tarih 30 Haziran 2019. Yapı kayıt belgesi başvuru bedeli konutlar için yüzde 3, ticari kullanımlı yapılar için yüzde 5 olarak uygulanacak.

İMAR BARIŞI ŞARTLARI

– Yapının 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış olması.
– Yapının üçüncü kişilere ait özel mülkiyete konu olmaması.
– Yapının Hazineye ait sosyal donatı için tahsisli araziler üzerinde olmaması.
– Yapının 3194 sayılı İmar Kanunu'nun Geçici 16. Maddesinde belirtilen istisnai alanlarda yer almaması.

Bu şartlara uygun olan yapılar için başvurular 15 Haziran 2019 tarihine kadar yapılabiliyor. Düzenlenen Yapı Kayıt Belgesi yapının yeniden yapılmasına veya kentsel dönüşüm uygulamasına kadar geçerli oluyor.

Kartal Belediyesi: Çöken bina hakkında 'imar barışı' başvurusu var İlginizi Çekebilir Kartal Belediyesi: Çöken bina hakkında 'imar barışı' başvurusu var İmar barışı hesaplaması nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir İmar barışı hesaplaması nasıl yapılır?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...