Sözcü Plus Giriş

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na seçilen Canan Kaftancıoğlu T.C. Devleti'ni ve kurumlarını aşağılamak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlarından soruşturma başlatıldı. Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde CHP İstanbul İl Başkanlığında adaylığını koydu. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür.P eki Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kimdir? İşte tüm merak edilenler...

11:52 -
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?

CHP İstanbul İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu’nun hayatı merak ediliyor. Canan Kaftancıoğlu kimdir nereli ve kaç yaşında sorularını soran vatandaşlar, Kaftancıoğlu’nun mesleğini de merakla araştırıyor. İşte Canan Kaftancıoğlu’nun hayat hikayesine dair detaylar…

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

Canan Kaftancıoğlu 1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur.

Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı bulunmaktadır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more