Sözcü Plus Giriş

CHP’de Bucak sorunu! Yetki Kılıçdaroğlu’nda

CHP'de tartışmalara neden olan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi belediye başkan adayı Mehmet Fatih Bucak ile ilgili son kararı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu verecek.

Başak KAYA
21:37 -
CHP’de Bucak sorunu! Yetki Kılıçdaroğlu’nda

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında da Bucak'ın adaylığı tekrar masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre çok sayıda MYK üyesi Bucak'ın adaylığı konusunda olumsuz görüş bildirdi. Ancak adayı geri çekme yetkisi Kılıçdaroğlu'nda olduğu için bir karar alınmadı. Kılıçdaroğlu'nun görüşleri dinledikten sonra “Peki arkadaşlar eleştirilerinizi değerlendireceğim. Karar alındıktan sonda parti sözcüsü olarak Faik Öztrak çıkıp gerekli açıklamayı yapar” dedi.

MHP ADAYIYDI

Bucak daha önce MHP'den adaylık başvurusu yapmış ancak MHP'nin ittifak kapsamında ilçeyi AKP'ye bırakmasının ardından istifa etmişti. Bucak MHP'den aday olduktan sona katıldığı bir TV programında, “Ben oraya seçime değil ölmeye geliyorum. Bir daha Bucak'ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar” demişti. Bucak'ın bu sözleri tepki çekmişti.

İLGİLİ HABERSon dakika: CHP 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı!Son dakika: CHP 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı!

Bucak ile ilgili en sert tepkiyi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel vermiş ve “Mafya” diye eleştirdiği Bucak'ın “adaylığını doğru bulmadığını” açıklamıştı. Hafta sonu yapılan aday tanıtım toplantısında Bucak adı anons edilmemişti. Bunun üzerine Bucak'ın adaylığının geri çekilip çekilmeyeceği konusu gündeme geldi. Bucak da son yaptığı açıklamada, “Sözlerimin muhatabı bellidir. Orada ben sandığa gömmeyi kastettim. Hodri meydan, demokratik bir ortam. Kim çok seviliyorsa buyursun” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more