Sözcü Plus Giriş

Fırtına şiddetini artırıyor: Hatay’da 3 ilçede okullar tatil!

Fırtına güney kıyılarımızı etkilemeye devam ediyor. Hatay'ın üç ilçesinde şiddetli fırtına ve yağmur riski nedeni ile okullar tatil edildi. Şiddetli fırtınanın etkili olduğu İskenderun, Arsuz ve Belen ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanırken balıkçılar zor anlar yaşadılar. Hatay'da son durum...

09:10 -
Fırtına şiddetini artırıyor: Hatay’da 3 ilçede okullar tatil!

Hatay’da yaşayan vatandaşlar fırtınaya karşı önlemler almaya başladı. Hatay’da okullar tatil oldu mu sorusu cevap buldu. Hatay’ın İskenderun. Belen ve Arsuz ilçelerinde şiddetli fırtına ve yağmur nedeni ile okullar bir gün tatil edildi.

HATAY’IN 3 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL!

İskenderun körfezinde öğleden sonra etkili olmaya başlayan şiddetli fırtına özellikle Belen’in yüksek kesimlerinde hayatı olumsuz etkiledi. Belen ilçesinin büyük bölümü , Arsuz ilçesinin ise Nardüzü, Karaağaç mahallelerinde ve İskenderun’un ise Mustafa Kemal mahallelerinde elektrik kesintileri nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşandı. İskenderun balıkçı barınağında ise bazı balıkçı teknelerinde fırtınada çıkan dalgalardan dolayı çarpışmadan kaynaklı hasarlar oluştu. Gece barınağa gelen balıkçılar fırtınadan etkilenmemek için teknelerinin halatlarını sağlamlaştırdılar. konu ile ilgili Hatay Valisi Rahmi Doğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İskenderun ve Belen ilçelerinde 07.01.2019 perşembe günü ilk ve orta dereceli okulların Arsuz ilçesinde ise bazı okullarda eğitim bir gün ara verildiğini belirterek Perşembe günü şiddetini arttırması beklenen fırtına ve sağanak yağmura karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Fırtına sebebiyle dev tabela devrildi.

FIRTINA ETKİSİNİ ARTIYOR

Son yılların en şiddetli fırtınalarının yaşandığı İskenderun körfezinde dün öğlen saatlerinden bu yana etkili olan şiddetli fırtına etkisini arttırarak devam ediyor. Antalyada yaşanan hortum olayının benzerinin yaşanabileceği ihtimali bulunan körfeze yakın İskenderun Arsuz ve Belen ilçelerinde okullar tatil edilmişti.

GÜNEY KIYILARI YAĞIŞLAR ETKİLEYECEK

Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya'nın batı ilçeleri ile Mersin kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Son güncelleme: android-time 11:02 18.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more