Sözcü Plus Giriş

İstanbul Çekmeköy’de düşen helikopterle ilgili MSB’den flaş açıklama!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) İstanbul Çekmeköy'de düşen ve 4 askerimizin şehit olduğu kazayla ilgili açıklamada bulundu.

20:20 -
İstanbul Çekmeköy’de düşen helikopterle ilgili MSB’den flaş açıklama!

MSB’den yapılan yazılı açıklamada, “İstanbul / 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopterimiz, henüz bilinmeyen bir nedenle Çekmeköy'de kaza kırıma uğramıştır. Kazada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadesi kullanıldı.

İLGİLİ HABERÇekmeköy'de düşen helikopterle ilgili CHP'li vekilden inanılmaz iddiaÇekmeköy'de düşen helikopterle ilgili CHP'li vekilden inanılmaz iddia

“TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVLENDİRİLDİ”

Bakanlıktan yapılan yeni açıklamada ise, “İstanbul'da dört kahraman silah arkadaşımızın şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili inceleme için Millî Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlendirilmiştir. Kapsamlı incelemeyi müteakip sonuç kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

İLGİLİ HABER21 yılda 6 helikopter düştü! En son 5 asker şehit olmuştu21 yılda 6 helikopter düştü! En son 5 asker şehit olmuştu

 

İLGİLİ HABER26 Kasım'daki kazada da UH-1 tipi helikopter düşmüştü26 Kasım'daki kazada da UH-1 tipi helikopter düşmüştü
Son güncelleme: 11:00 18.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more