Yeni askerlik sistemi nasıl olacak? Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?

Yeni askerlik sistemini merakla bekleyenler, yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek ve yeni askerlik sisteminde hangi detaylar yer alacak sorusuna cevap arıyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni askerlik sistemi hakkında bilgi veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Kısa süre kaldı" dedi. İşte yeni askerlik sistemi detayları...

Yeni askerlik sistemi nasıl olacak? Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?

Yeni askerlik sistemi hakkında birçok ayrıntı merakla araştırılırken, resmi ağızlardan da yeni askerlik sistemi hakkında açıklamalar geliyor. Yeni askerlik düzenlemesiyle ilgili de Kalın, “Kanun taslağı hazır, Meclis’te ilgili komisyonlara sevk edilecek. Komisyonlarda görüşmeler yapıldıktan sonra Meclis açılınca gündeme gelecektir” ifadelerini kullandı. Yeni askerlik sistemi hakkında bilgi veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, “Çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Kısa süre kaldı” dedi.

KALIN’DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, soru üzerine, Milli Savunma Bakanlığının yeni askerlik sistemiyle ilgili kanun taslağını büyük oranda hazırlandığını, bugün bu konuya ilişkin daha önce bir sunum yapıldığından detaylı bir müzakerede bulunulmadığını bildirdi. İbrahim Kalın, yeni askerlik sistemine ilişkin, “Bu tabii ki AK Parti grubu tarafından Meclis'e sevk edilecek. Orada da bu tabii komisyonlarda çalışıldıktan sonra kanun haline gelecek. Onunla ilgili hazırlıklar, daha önce açıklanan ana çerçeveyi esas alacak şekilde taslak büyük oranda hazırlandı ve Meclis açıldığında da bu gündeme gelecek.” dedi.

yeni askerlik sistemi sözcü ile ilgili görsel sonucu

HULUSİ AKAR’DA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Yeni askerlik sistemiyle ilgili değerlendirme yapan Akar, “Yeni askerlik sistemi büyük ölçüde tamamlandı, Cumhurbaşkanı'na sunacağız” diye konuştu.

Akar, yasanın çok kısa sürede meclise geleceğini belirterek, “Askerlik sistemiyle ilgili tüm ayrıntılar Web sayfamızda duruyor. Merak eden oraya bakar. Milletimiz okumayı sevmiyor pek. Bunlar, Milli Savunma Bakanlığı’nın Web sitesinde detaylı ve şematik bir şekilde var” diye konuştu.