Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’ın Rus heyetine sorduğu kritik soru canlı yayına yansıdı!

Türkiye ile Rusya arasında İdlib'deki çatışmasızlık için Moskova'da düzenlenen kritik zirve sonrası kameraya ilginç bir konuşma yansıdı. Canlı yayınlanan basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rus heyetine yönelttiği bir soru gündeme bomba gibi düştü.

Sozcu.com.tr
23:19 -

Cumhurbahşkanı Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği basın toplantısının ardından yapılan anlaşma neticesinde mevkidaşını tebrik ederek Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve Rusya Savunma Bakanı Şoygu’nun yanına geldi.

Canlı yayının devam ettiği sırada Erdoğan, Rus heyetine kritik bir soru yöneltti.

“KONUŞULDU DEĞİL Mİ?

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun da bulunduğu ortamda Erdoğan, Lavrov’u tebrik ettikten sonra Çavuşoğlu’na dönerek, “Şu anda Esed ile konuşuldu değil mi?” şeklinde bir soru yöneltti.

Çevirmenlerin hemen devreye girdiği o anlarda Lavrov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt olarak “Süreç devam ediyor” dedi.

Bu konuşmadan Esad rejiminin Rusya ile varılan ateşkese uyup uymayacağı konusundaki sürecin devam ettiği iddiası ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERPutin ve Esad'ın istediği oldu! Moskova'daki mutabakat ne anlama geliyor?Putin ve Esad'ın istediği oldu! Moskova'daki mutabakat ne anlama geliyor?

 

İLGİLİ HABERTürkiye ile Rusya arasındaki zirve sona erdi!Türkiye ile Rusya arasındaki zirve sona erdi!

 

İLGİLİ HABERİdlib'de ateşkes kararı! İşte Rusya ve Türkiye tarafından imzalanan mutabakat metniİdlib'de ateşkes kararı! İşte Rusya ve Türkiye tarafından imzalanan mutabakat metni

 

Son güncelleme: 23:22 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more