Sözcü Plus Giriş

Reuters’te yer alan habere göre, Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İdlib’de Türkiye’nin muhalif güçler ile teröristler arasındaki ayrımı yapmakta başarısız olduğu belirtildi.

Rusya’nın açıklamasında, Türkiye’nin Suriye sınırına İdlib için çok sayıda asker ve mühimmat sevk etmesinin bölgedeki durumu daha da kötüleştirdiği savunuldu.

“İDLİB’DE NE OLACAK DİYE BEKLEYEMEYİZ”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Kuruluşlar Departmanı Başkanı Pyotr İlyiçev ise bugün yaptığı açıklamada, Suriye ordusu ve Rus güçlerinin İdlib’de bulunduğu noktaların her gün ateş altında olduğunu, Rusya'nın oturup bekleyemeyeceğini söylemişti.

İlyiçev açıklamasının devamında “Türk partnerlerimizin karşılaştığı zorlukları anlıyoruz. Ancak Suriye birlikleri, Rus birlikleri, Hmeymim üssüne yönelik İHA saldırıları gibi her gün ateş altında. Öylesine oturup İdlib'de ne olacak diye bekleyemeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERMoskova'dan Erdoğan'a jet yanıt: Sorumlusu TürkiyeMoskova'dan Erdoğan'a jet yanıt: Sorumlusu Türkiye İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan, flaş İdlib açılaması: Rejim güçlerini her yerde vururuzCumhurbaşkanı Erdoğan, flaş İdlib açılaması: Rejim güçlerini her yerde vururuz İLGİLİ HABERİdlib'e hava saldırısı: 12 ölü, 33 yaralıİdlib'e hava saldırısı: 12 ölü, 33 yaralı İLGİLİ HABERMSB: İdlib'de 51 rejim unsuru etkisiz hale getirildiMSB: İdlib'de 51 rejim unsuru etkisiz hale getirildi İLGİLİ HABERCHP'nin İdlib önerisi Meclis'te reddedildiCHP'nin İdlib önerisi Meclis'te reddedildi İLGİLİ HABERABD'den İdlib açıklaması: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayızABD'den İdlib açıklaması: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız

 

Son güncelleme: 11:13 19.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more