Rusya’dan İdlib açıklaması: Türkiye başarısız oldu

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan İdlib'de yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yapıldı.

Rusya’dan İdlib açıklaması: Türkiye başarısız oldu

Reuters’te yer alan habere göre, Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İdlib’de Türkiye’nin muhalif güçler ile teröristler arasındaki ayrımı yapmakta başarısız olduğu belirtildi.

Rusya’nın açıklamasında, Türkiye’nin Suriye sınırına İdlib için çok sayıda asker ve mühimmat sevk etmesinin bölgedeki durumu daha da kötüleştirdiği savunuldu.

“İDLİB’DE NE OLACAK DİYE BEKLEYEMEYİZ”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Kuruluşlar Departmanı Başkanı Pyotr İlyiçev ise bugün yaptığı açıklamada, Suriye ordusu ve Rus güçlerinin İdlib’de bulunduğu noktaların her gün ateş altında olduğunu, Rusya'nın oturup bekleyemeyeceğini söylemişti.

İlyiçev açıklamasının devamında “Türk partnerlerimizin karşılaştığı zorlukları anlıyoruz. Ancak Suriye birlikleri, Rus birlikleri, Hmeymim üssüne yönelik İHA saldırıları gibi her gün ateş altında. Öylesine oturup İdlib'de ne olacak diye bekleyemeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Moskova'dan Erdoğan'a jet yanıt: Sorumlusu Türkiye İlginizi Çekebilir Moskova'dan Erdoğan'a jet yanıt: Sorumlusu Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, flaş İdlib açılaması: Rejim güçlerini her yerde vururuz İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan, flaş İdlib açılaması: Rejim güçlerini her yerde vururuz İdlib'e hava saldırısı: 12 ölü, 33 yaralı İlginizi Çekebilir İdlib'e hava saldırısı: 12 ölü, 33 yaralı MSB: İdlib'de 51 rejim unsuru etkisiz hale getirildi İlginizi Çekebilir MSB: İdlib'de 51 rejim unsuru etkisiz hale getirildi CHP'nin İdlib önerisi Meclis'te reddedildi İlginizi Çekebilir CHP'nin İdlib önerisi Meclis'te reddedildi ABD'den İdlib açıklaması: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız İlginizi Çekebilir ABD'den İdlib açıklaması: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...