Trump’ın seçim ekibinde corona çıktı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Tulsa’daki seçim kampanyasında görevli 6 kişide corona virüsü tespit edildi.

Trump’ın seçim ekibinde corona çıktı!

ABD Başkanı Donald Trump, corona virüs salgını nedeniyle ara verdiği miting programının ardından bugün ilk seçim mitingini Oklahoma eyaletinin Tulsa kentinde bulunan 19 bin kişilik spor salonunda yapacak.

Trump'ın Kampanya İletişim Direktörü Tim Murtaugh, yaptığı açıklamada, “Güvenlik protokolleri nedeni ile kampanyada görevli personellere yüzlerce defa corona virüs testi yapıldı. Bugünde görevli personel mitingden önce corona virüs testine tabi tutuldu. Testler sonucunda 6 görevlide corona virüs tespit edildi. Görevlilere hızlı bir şekilde karantina tedbirleri uygulandı. Corona virüs pozitif olan kişiler veya pozitif kişiler ile teması olan hiç kimse bugünkü mitingde katılımcıların veya seçilmiş kişilerin yanında bulunmayacak. Önceden de açıklandığı gibi mitingden önce tüm katılımcıların ateşleri ölçülecek, maske ve el dezenfektanı dağıtılacak” dedi.

Öte yandan Beyaz Saray Basın Sekreteri Kayleigh McEnany, yaptığı açıklamada mitingde maske takmanın zorunlu olmayacağını ifade etmiş, “Ben de maske takmayacağım. Bu kişisel bir karar. Çünkü düzenli olarak test ediliyorum. Maske takmamanın benim için daha doğru olduğunu hissediyorum” demişti. İHA

Rusya'dan Trump için zehir zemberek sözler! İlginizi Çekebilir Rusya'dan Trump için zehir zemberek sözler!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD beyaz Beyaz Saray Corona Donald Trump Maske Miting Putin Rusya seçim
Loading...