Sözcü Plus Giriş

Kına gecelerinde robotlu hizmet

Evliliğe adım atacak kadınların en büyük eğlencesi olan kına geceleri, bu süreçte önemli bir yer tutuyor. Bir çok yeni kına konseptlerinin ortaya çıktığı günümüzde kına gecelerinde türkü söyleyen, tepsi taşıyan robotları görmek de mümkün olacak. Türk halkının robot hizmetçilerle tanışması meşhur çizgi film Jetgiller'deki Rosie karakterine kadar uzanıyor.

Güncellenme: 16:47, 17/01/2020
Kına gecelerinde robotlu hizmet

2020 yılında yeni konseptlerle çeşitlenen evlilik ekipmanları İstanbul'da gerçekleştirilen fuarda sergilendi. Bu yıl 18'incisi gerçekleştirilen ‘2020 Evlilik Hazırlıkları ve Düğün Ekipmanları' fuarı, evlilik hazırlıkları yapanlarla sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

En yeni düğün ekipmanlarının sergilendiği fuarda, kına gecelerinde kına tepsisi taşıyan, kına türküsü söyleyen ve dans eden robot ilgi odağı oldu.

Kına gecelerinde görev alan robotlar; misafir karşılama, soru-cevap şeklinde konuşma ve eğlence gibi hizmetler sunabiliyor.
Robotla ilgili bilgi veren organizasyon yetkilisi Erol Yıldırım robotlara olan ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Robotun özellikleriyle ilgili de açıklama yapan Yıldırım, “2020 yılında farklı konseptler hayatımıza girdi. Robotlar kına gecelerinde görev alacak. Misafirleri karşılama, kına tepsisi taşıma, konukları eğlendirme, kına türküsü söyleme gibi özellikleri olacak”dedi.

Jetgiller çizgi filminde evin hizmetçisi robot Rosie. Çizgi filmin orijinal serisi 1962-1963 yılları arasında 24 bölüm olarak yayınlandı. Tekrarları yıllarca cumartesi sabahları yayınlanmaya devam etti. (Fotoğraf: Youtube)

“FİYAT 10 – 12 BİN LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR”

Robotlara ilginin yüksek olduğunu kaydeden Yıldırım, “Robotlara özel yazılımlar yüklüyoruz, bu yazılımlar sayesinde robotlar soru cevap şeklinde konuşuyor veya türkü söyleme gibi birçok görev üstleniyorlar. Robotların kına gecesindeki fiyatı 10 – 12 bin lira arasında değişiyor. Bu sene kına ve düğün sektörü olarak hareketli bir sezon bekliyoruz. Çok farklı konseptler 2020 yılında çiftleri bekliyor olacak” şeklinde konuştu.

120 firmanın en yeni ürünlerini sergileyeceği fuar 20 Ocak tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:16:02,