Evli çiftlere fuhuş operasyonu

Adana merkezli 11 kentte fuhuş operasyonu... Swinger (eş değiştirme) yöntemiyle kadınlara fuhuş yaptırdığı öne sürülen şebekenin 56 üyesi şafak vakti gözaltına alındı. Türkiye'nin çeşitli illerinde gözaltına alınanlar arasında evli çiftler de var.

Adana’da Ahlak Büro Amirliği ekipleri, bir şebekenin kent genelinde swinger (eş değiştirme) yöntemiyle kadınlara fuhuş yaptırdığını tespit etti.

Savcılık izniyle yapılan teknik ve fiziki takip sonrası çoğu resmi nikahlı, evli olmayan da sevgili olan 74 çiftin para karşılığı fuhuş yaptığı tespit edildi.

Şüphelilerin haftanın belirli günlerinde Adana, Antalya, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Kars, Denizli, Burdur, Şırnak ve Edirne’ye giderek grup halinde cinsel ilişkiye girdikleri ortaya çıktı.

11 kentte aralarında kadın satıcılarının da bulunduğu 56 kişinin adreslerini belirleyen ekipler şafak vakti operasyon düzenledi.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak için Emniyet’e götürüldü. (FOTO: DHA)

Haklarında yakalama kararı bulunan çok sayıda şüpheli gözaltına aldı. Polisin evlerde yaptığı aramada ise çok sayıda fantezi ürünü, uyuşturucu hap, kenevir, esrar, tabanca ve silah ele geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen kişilerin arasında evli çiftlerin de olduğu öğrenildi. (DHA)