Anıtkabir’de Atatürk’e büyük saygısızlık

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümünde Anıtkabir'de Atatürk'e büyük saygısızlık... Devlet erkanının, vatandaşlara tören sırasında kapatılan Anıtkabir'i ziyaretinde slogan atılması tepki çekti.

Ankara’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar ve kuvvet komutanları katıldı.

Tören alanının sağındaki sivillerin slogan attığı görüldü. (FOTO: DHA)

SLOGAN ATILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün de ebedi istirahatgahının bulunduğu Anıtkabir’de tören sırasında slogan atılması tepki çekti.

Ziyaretçilere tören süresince kapatılan Anıtkabir’de bir grubun Recep Tayyip Erdoğan sloganları atması dikkat çekti.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Duruma tepki gösteren CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş Twitter adresinden şunları yazdı:

* Saygısızlığın dik alası! Her sefer aynı rezalet yaşanıyor. Adab usül bilmeyenler ve kabre saygısı olmayanlar, bu mekanda slogan atılamayacağını bilmiyor mu?

* Ya da bilerek mi yapılıyor bu rezalet? Her ikisi de terbiyesizlik ve ahlaksızlıktır. Slogan atanları kınıyorum.

Anıtkabir'de slogana bir tepki de Muharrem İnce'den İlginizi Çekebilir Anıtkabir'de slogana bir tepki de Muharrem İnce'den 30 Ağustos kutlamalarının ilk adresi Ankara... Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda... İlginizi Çekebilir 30 Ağustos kutlamalarının ilk adresi Ankara... Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda...