Bahçeli’den ‘askıda ekmek’ eleştirilerine yanıt

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli askıda ekmek çağrısına yönelik eleştirilere yanıt verdi. Bahçeli "Askıda ekmek kavgası manevi bir görevi ifa hassasiyetidir. Biz askıya ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı" dedi.

Bahçeli’den ‘askıda ekmek’ eleştirilerine yanıt

MHP Genel Başkanı Devletv Bahçeli TBMM’deki grup toplantısında partililerine sesleniyor. Bahçeli, geçen hafta başlattığı askıda ekmek kampanyasına yönelik eleştirilere sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli konuşmasında şunları kaydetti:

* Geçen hafta, İstanbul Ticaret Odası'nda alınan bir karar doğrultusunda, ekmeğin kilogram fiyatı 6,25 liradan 7,50 liraya yükseltilmiştir. Un fiyatlarındaki artışların ekmeğe de yansıdığı ifade edilmiştir.

* Bu durum karşısında parti olarak, özellikle İstanbul'da “Askıda Ekmek Kampanyası”nı başlatıp dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza gücümüz nispetinde, onları incitmeden, izzet-i nefislerini zedelemeden destek olmaya, destek vermeye gayret ettik.

“BÖLÜŞÜRSEK TOK, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”

* Kaldı ki, ekmek fiyatlarının zamlandığı başka dönemlerde de, mesela 6 Ekim 2012 yılında Samsun İlkadım ilçesinde olduğu gibi, Askıda Ekmek Kampanyamızı vicdani sorumluluk anlayışıyla, dayanışma ve yardımlaşma ahlakıyla ilan edip vatandaşlarımızla buluşturmuştuk. O tarihlerde kendisine bile devası olmayan şahıs ekonomiden sorumlu bakanlık görevini icra ediyordu.

* Askıda Ekmek Kampanyası siyasal bir tepki veya eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti, kardeşliği, hatırlamayı, paylaşmayı ve kader ortaklığını ifade hasbiliğidir. Biliyoruz ki, bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.

* Vatandaşlarımızın evinde ne piştiğini, sofraya neyin koyulduğunu, ekmeğin olup olmadığını düşünmek, mesele etmek, bununla da ilgilenmek insani ve İslami mükellefiyetimizdir.

“BUNLARIN MAYALARI LEKELİ SİCİLLERİ BOZUK”

* Biz askıya ekmek koyduk, şu işe bakınız ki, ekmeksizler birer birer saklandıkları delikten fırlayarak ortalığa çıktılar. Vay ekmeksizler vay, milletimizin ekmeğine bile göz koyacak kadar nankörsünüz, milli ve manevi hasletlere tahammülsüzlük gösterecek kadar da namertsiniz. Bunların mayaları lekeli sicilleri bozuk…

* Fitneye tevessül etmesinler. bizden ekmek istesinler. Layık değilseler bile onlara gönderecek cömertlik bizde vardır.

* ‘Askıda Ekmek’ kampanyamızı eleştiren odakların, milletimizin ekmeğine göz koyan, ekmeğinden çalmak için bahane hazırlayan kriz tacirleri olduğu açıktır. Biz ekmeği askıya koyduk. Helalden yana tercihimizi gösterdik.

* ‘Askıda ekmek milliyetçilik değildir’ diyen ekmeksiz sen nerden bilirsin milleti, milliyetçiliği, ne ilgin ve irtibatın var milletle.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...