Bodrum açıklarındaki ada, 125 milyon liraya satışa çıkarıldı

Muğla’nın cennet köşelerinden Gökova’da üzerinde villa bulunan Küçük Orak adası internetten 125 milyon liraya satışa çıkarıldı. İmar durumu olmayan ve 1. Derece Doğal sit alanı olan 56 dönümlük adada 350 zeytin ağacı bulunuyor.

Bodrum açıklarındaki ada, 125 milyon liraya satışa çıkarıldı

Bodrum'un Yalıçiftlik mahallesinde sahilden bir mil açıktaki caretta carettaların uğrak yeri ve mavi yolculuğun önemli duraklarından olan  56 dönüm büyüklüğünde ve üzerinde 350 zeytin ağacı bulunan Küçük Orak adası internetten 125 milyon TL’ ye satışa çıkarıldı.

ADA 1. DERECE DOĞAL SİT ALANI

İnternetten verilen  İlanda, 1. Derece Doğal sit alanı olan ada  üzerinde 500 m2 kullanımlı ultra lüks bir villa, 150 m2 kullanımlı bir müştemilat bulunuyor. Bodrumlu emlakçı Veysel Uyanıkcı, ada imara açık değil, ama Gökova'nın tam ortasında yeri ve ortamı güzel, buraya konut veya betonarme inşaat yapmak mümkün değil.

Günübirlik tesis veya ahşap yapılar yapılabilir. Bu ada mirasçıları tarafından yıllardır satılık bir adaydı, adaya çıkan bir iskele var, günü birlik tur teknelerinin uğrak yeri olarak biliniyor.

ADA'NIN HİKAYESİ :

ŞARIK TARA KIZINA DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ OLARAK ALMIŞTI

Enka Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara  2007 yılında  kızı  kızı Leyla Tara Suyabatmaz'a doğum günü hediyesi olarak almıştı. Bodrum' un Yalı beldesinde , cennet Gökova'nın tam ortasında bulunan zeytin ağaçları ile kaplı ve on yıl önce satılığa çıkarılan Küçük Orak adasını Şarık Tara'nın 4 milyon dolara kızı Leyla Tara  Suyabatmaz için satın aldığını öğrenilmesi Bodrum'da günün konusu olmuştu.

ADA SÜREKLİ EL DEĞİŞTİRİYOR

On yıl önce  varisleri tarafından satılığa çıkarılan Yalı beldesinde sahilden bir mil açıkta, Bodrum'dan ise 6 mil uzaklıktaki zeytin ağaçları ile kaplı cennet Küçük Orak  Adası'na alıcı çıkmaması üzerine satış fiyatı iki yıl önce 7 milyon dolardan 5 milyon dolara indirilmişti.

AĞAÇLANDIRMA YAPMASI İÇİN MUSTAFA CENGİZ’E VERİLDİ

Gökova'da Orak Adası  ile Pabuçburnu arasında bulunan 56 bin metrekarelik adayı Milli Emlak Müdürlüğü 1955 yılında süngerci Mustafa Cengiz’e ağaçlandırma yapması için verdi.

Milli Emlak Müdürlüğü' nden kullanım ve satış haklarını alan Cengiz de 1970’de İsviçre’de diş hekimliği yapan Dr, Bülent Arı’ya adayı 60 milyon liraya sattı. Adaya 150 metrekarelik villa yaptırıp yaz tatillerinde ailesi ile birlikte  kalan Arı, 12 yıl önce  İsviçre’de yaşamını yitirdi.

Yörenin balıkçıları ve köylüleri tarafından ‘‘Eşek Adası'' veya ‘‘Kıstak Adası'' da denilen,  yaz aylarında günübirlik ve mavi yolculuk teknelerinin uğrak mekanlarından biri haline gelen Kıstak Adası’ndaki 350 zeytin ağacı, villa ve tekne yanaşma iskelesi bakımsızlıktan harabeye dönüşmüştü.

Arı’nın Ankara’da oturan emekli mühendis kardeşi Nermin İnce (76), iki kardeşiyle birlikte adayı satmaya karar vermişti. İnce, Kıstak Adası’nı, 5-7 milyon dolardan satmak için Bodrumlu bir avukat ile Yalı beldesi balıkçılarından Ramazan Altın'a vekalet vererek adayı satışa çıkardıklarını açıklamıştı, ancak uzun süre adayı imara açık olmaması nedeniyle satın alan olmamıştı.

457 milyon TL'ye 5 ada satılık İlginizi Çekebilir 457 milyon TL'ye 5 ada satılık İstanbul'daki bu göl satışa çıkarıldı! Değeri tam 2 milyon İlginizi Çekebilir İstanbul'daki bu göl satışa çıkarıldı! Değeri tam 2 milyon

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Altın Ankara Avukat Başakşehir bodrum Bursa Corona emekli internet istanbul İsviçre Muğla Mustafa Cengiz Ramazan Türkiye
Loading...