İYİ Parti yeni Başkanlık Divanı belli oldu

İYİ Parti'de kurultayın ardından Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı yapıldı. Yeni GİK toplantısında Başkanlık Divanı belli oldu. Koray Aydın, yeniden Teşkilat Başkanı seçildi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplantısında partinin başkanlık divanı belirlendi. Kurultayda GİK listesindeki isimleri tasfiye etmeye çalıştığı öne sürülen ve bazı milletvekillerinin tepki gösterdiği Koray Aydın, eski görevi olan Teşkilat Başkanlığı koltuğunu korurken; gecen ay İYİ Parti'ye katılan eski MHP’li Erhan Usta da Ekonomi Politikaları Başkanı oldu.

Akşener’in A takımında Genel Sekreter Uğur Poyraz, Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Uluslararası Politikalar Başkanı Ahmet Kamil Erozan, Gençlik Politikaları Başkanı Berna Sukas, Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu görevlerini korudu.

Eski Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, STK İşleri Başkanı Yavuz Temizer, Siyaset Akademisi Başkanı Aydın Adnan Sezgin değişti. Kalkınma Politikaları Başkanı İsmail Tatlıoğlu ise TBMM Grup Başkanı oldu.

Bahadır Erdem Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanlığı görevine getirildi. Mehmet Tolga Akalın Seçim İşleri Başkanlığı, Ünzile Yüksel Toplumsal Politikalar Başkanlığı, Ümit Özlale Kalkınma Politikaları Başkanlığı, Arzu Önşen Doğa ve Çevre Politikaları ve Burak Akburak da STK İlişkileri Başkanlığı görevini aldı.

“MÜSTERİH OLUN ÇÜNKÜ BİZ VARIZ”

“Ekonomik, sosyal, siyasal ve diplomatik birçok sorunla boğuşan ülkemizin bu cendereden çıkabilmesi için bugüne kadar uyarı ve önerileriyle katkı sunan İYİ Parti, bundan sonra da milletimizin verdiği sorumluluğun gereğini eksiksiz yerine getirecektir” ifadelerini kullanan Poyraz, şöyle konuştu:

* İYİ Parti olarak milletimizi ve ülkemizi, huzur, istikrar, adalet, bolluk ve berekete kavuşturacak adımları biliyor, bu nedenle iktidar adaylığımızı her fırsatta deklare ediyoruz.

* Anadolu’yu sokak sokak gezen, vatandaşlarımızı, esnafımızı, işsizlerimizi, emeklilerimizi dinleyen Sayın Genel Başkanımız ve kadrolarımız ülkenin meselelerine vakıftır. Çözüm için projelerimiz hazırdır.

* Bu gerçekler ışığında İYİ Parti’yi iktidara, ülkemizi de huzur ve refaha kavuşturacak İYİ Parti’nin yeni başkanlık divanını bilginize sunmak isterim.

* Ülkemizin ve milletimizin ciddi sorunları var. Sayın Genel Başkanımızın da sıkça ifade ettiği gibi Türkiye sahipsiz değil, İYİ Parti var.

* Kongremizin ardından şekillenen yeni yönetim kadromuz ve tüm teşkilatlarımızla birlikte milletimize ‘müsterih olun, çünkü biz varız’ diyoruz.

Başkanlık Divanı şu isimlerden oluştu:

Siyasi İşler Başkanı Cihan Paçacı, Genel Sekreter Uğur Poyraz, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem, Seçim İşleri Başkanı Mehmet Tolga Akalın, Uluslararası Politikalar Başkanı Ahmet Kamil Erozan, Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu, Ortadoğu Politikaları Başkanı Salim Ensarioğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan, Eğitim Politikaları Başkanı Şenol Sunat, Toplumsal Politikalar Başkanı Ünzile Yüksel, Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Gençlik Politikaları Başkanı Berna Sukas, Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Arzu Önşen, STK İlişkileri Başkanı Burak Akburak.

İYİ Partili 14 milletvekilinden protesto bildirisi İlginizi Çekebilir İYİ Partili 14 milletvekilinden protesto bildirisi Meral Akşener'den 'istifa' açıklaması İlginizi Çekebilir Meral Akşener'den 'istifa' açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...