Sözcü Plus Giriş

Karamollaoğlu: Dış politika ‘asarım, keserim’ ile yürütülemez

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP hükümetinin dış politikalarını eleştirdi. Doğu Akdeniz’de yaşanan olaylara dikkat çeken Karamollaoğlu, “Sırf siz iç politika malzemesi yapacaksınız diye ’82 Musul, 83 Kerkük’ kafası ile giderseniz, gemiyi limana çekince diyecek söz bulamazsınız. Dış politika ‘asarım, keserim’ ile yürütülemez. Bu zihniyet Türkiye’ye bugün de zarar verir, yarın da zarar verecektir. Şam’da Cuma namazı kılacakken, abdest bile alamaz duruma düşersiniz" dedi.

Batuhan SERİM
22:33 -

Partisinin haftalık basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP hükümetinin dış politikalarını eleştiren Karamollaoğlu, “Türkiye'miz maalesef böyle bir durumda yalnız bırakıldı” diyerek Doğu Akdeniz'de yaşanan olaylara dikkat çekti.

Türkiye'nin kimseden destek alamadığını söyleyen Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Dün Oruç Reis gemimiz bakım ve onarım için limana geri dönmüş bulunuyor. Biz elbette dış politikada diplomasi ve diyaloğu tercih ederiz.

*Ama sırf siz iç politika malzemesi yapacaksınız diye '82 Musul, 83 Kerkük' kafası ile giderseniz, gemiyi limana çekince diyecek söz bulamazsınız. Dış politika ‘asarım, keserim' ile yürütülemez.

TAVSİYEDE BULUNDU

“Bu zihniyet Türkiye'ye bugün de zarar verir, yarın da zarar verecektir” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Şam'da Cuma namazı kılacakken, abdest bile alamaz duruma düşersiniz. Önceliğimiz her zaman akıllı bir diplomasi benimsenmesi istikametinde olmuştur. Bunun da yolu komşu ülkeler ile geçmişte oluşturduğumuz birliktelikleri güçlendirmekten geçer.”

İLGİLİ HABER3 gün önce dönen Oruç Reis bakım için bu sabah limana çekildi3 gün önce dönen Oruç Reis bakım için bu sabah limana çekildi İLGİLİ HABERKaramollaoğlu: İktidar, seçimi ertelemek için olağanüstü hal bile ilan edebilirKaramollaoğlu: İktidar, seçimi ertelemek için olağanüstü hal bile ilan edebilir

 

Son güncelleme: 23:04 16.09.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more