Şehit Eren Bülbül dualarla anıldı

Trabzon'da PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül ölümünün üçüncü yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de günü PKK’lı bir grubun erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine evi gösteren Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik, teröristlerin açtığı ateşle şehit oldu.

(FOTO: DHA)

Şehit olmadan önce sosyal medyadaki hesabında “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” paylaşımının ortaya çıkmasıyla Türkiye’yi hüzne boğan 15 yaşındaki Bülbül’ün kabri ziyaretçi akınına uğruyor.

(FOTO: DHA)

Şehit Eren Bülbül için ölümünün üçüncü yıl dönümünde mezarı başında anma programı düzenlendi. Programa acılı anne Ayşe Bülbül, Maçka Kaymakamı Selim Çomaklı, Maçka Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk Adıgüzel, muhtarlar ile çok sayıda kişi katıldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN MESAJ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından “İyikivarsınEren” etiketiyle PKK’lı teröristlerin 3 yıl önce şehit ettiği Eren Bülbül’ü andı.

Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

* Çocuğa kurşun sıkacak kadar alçaklaşan hain terörün kurbanı olan Eren Bülbül evladımızın acısı hala yüreğimizde.

* Çocuklarımızı teröre kurban vermediğimiz, onları şiddetin gölgesinde büyütmediğimiz bir ülke hepimizin temel sorumluluğudur.

* Seni unutmayacağız! #iyikivarsınEren