Sözcü Plus Giriş

Suudi Arabistan’dan gelen 344 kişi karantinaya alındı

Suudi Arabistan’da bulunan 344 Türk vatandaşı özel uçakla getirildikleri Malatya’da, KYK yurtlarında 14 günlük karantina altına alındı.

19:47 -
Suudi Arabistan’dan gelen 344 kişi karantinaya alındı

Corona virüsü salgını ile birlikte Suudi Arabistan'da bulunan 344 kişi, 2 özel uçakla Malatya'ya getirildi. Erhaç Havaalanına inen uçaklardaki yolcular, tüm sağlık önlemleri alındıktan sonra sağlık kontrollerinin ardından dışarıda bekleyen otobüslere bindirildi.

14 GÜN KARANTİNADA KALACAKLAR

Yurt dışından gelen yolcular daha sonra Malatya-Elazığ karayolu üzerinde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Battalgazi Yurduna getirildi. Görevli ekiplerinin de sıkı tedbirler aldığı yurt önünde, daha önceden hazırlanan ve dezenfekte edilen odalara yerleştirilen 344 kişinin karantina sürecince ihtiyaçları Valilik, Sağlık Müdürlüğü, Kızılay ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde karşılanacak.

Yurt dışından gelen Türk vatandaşların buradaki 14 günlük karantinanın ardından sağlık sorunlarının olmaması durumunda memleketlerine gönderilecekleri öğrenildi. İHA

İLGİLİ HABERSahile gidemeyince çatıda bikinili ve mayolu güneşlendilerSahile gidemeyince çatıda bikinili ve mayolu güneşlendiler İLGİLİ HABERSon dakika... Yurtlarda karantinada olanların sayısı açıklandıSon dakika... Yurtlarda karantinada olanların sayısı açıklandı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more