Corona aşısı sonrası hayatını kaybetti! Soruşturma başlatıldı

Ürdün Sağlık Bakanlığı, 66 yaşındaki bir kişinin ikinci doz AstraZeneca aşısının uygulanmasının ardından hayatını kaybettiğini ve yaşlı adamın ölümü ile soruşturma başlatıldığını aktardı.

Corona aşısı sonrası hayatını kaybetti! Soruşturma başlatıldı

Ürdün Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 66 yaşındaki bir kişinin ikinci doz AstraZeneca aşısının uygulanmasının ardından hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bakanlık, yaşlı adamın ikinci dozu aldıktan 10 dakika sonra dinlenme alanında bayıldığını ve hastaneye kaldırılmadan önce sağlık personelinin onu hayata döndürmeye çalıştığını açıklarken, yaşlı adamın daha sonra hayatını kaybettiğini belirtti.

Ürdün Sağlık Bakanı Feras Al Hawari, yaşlı adamın ölüm nedeni ile ilgili soruşturma başlatıldığını ifade ederek, yaşlı adamın kronik hastalığı olduğunu ve ilk aşı dozunu 4 Nisan’da önemli bir komplikasyon kaydetmeden aldığını açıkladı.

Hawari ayrıca, AstraZeneca aşısının kan pıhtılaşması da dahil olmak üzere potansiyel yan etkilerinin genellikle aşıdan hemen sonra değil, aşılamadan en az 5 gün sonra ortaya çıktığını belirtti.

48 yaşındaki rock müzisyeni, AstraZeneca aşısı olduktan sonra beyin kanamasından öldü İlginizi Çekebilir 48 yaşındaki rock müzisyeni, AstraZeneca aşısı olduktan sonra beyin kanamasından öldü Avrupa'dan AstraZeneca'nın Covid-19 aşısı ile ilgili uyarı: Yaptırmayın İlginizi Çekebilir Avrupa'dan AstraZeneca'nın Covid-19 aşısı ile ilgili uyarı: Yaptırmayın

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa beyin Corona Ölüm Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı ÜRDÜN
Loading...