Yunanistan’dan tahrik: Türkiye sınırında askeri tatbikat

Doğu Akdeniz'de tansiyonu yükselten Yunanistan, Türkiye sınırına 7.5  kilometre uzaklıkta bulunan ve gayri askeri statüdeki Sakız Adası'nda tatbikat düzenledi.

Yunanistan’dan tahrik: Türkiye sınırında askeri tatbikat

Doğu Akdeniz’de aylardır gerilimi tırmandıran Yunanistan, Türkiye sınırına yalnızca 7.5 kilometre bulunan ve gayri askeri statüdeki Sakız Adası’nda tatbikat düzenledi. Yunan Özel Kuvvetleri tarafından düzenlenen tatbikatta atış eğitimi gerçekleştirdi.

Tatbikata 40’ın üzerinde özel kuvvetlere bağlı askerin katıldığı ifade edildi. Atina hükümeti, Sakız Adası’nda gerçekleştirdiği tatbikatla imzaladığı Lozan Antlaşması’ndaki kuralları ihlal etmiş oldu.

ABD VE SUUDİ ARABİSTAN İLE ORTAK TATBİKAT

Yunanistan, Doğu Akdeniz’de Fransa, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden sonra Suudi Arabistan’la da ortak tatbikat düzenliyor. Söz konusu tatbikat için Suudi Arabistan’a ait altı savaş uçağı, Girit Adası’ndaki Souda Askeri Üssü’ne konuşlanmıştı.

Türkiye'den Yunanistan, İsrail ve AB'ye nota İlginizi Çekebilir Türkiye'den Yunanistan, İsrail ve AB'ye nota Akdeniz'de Yunanistan–Suudi Arabistan tatbikatı yarın başlıyor İlginizi Çekebilir Akdeniz'de Yunanistan–Suudi Arabistan tatbikatı yarın başlıyor Hulusi Akar'dan Yunanistan'a tatbikat tepkisi İlginizi Çekebilir Hulusi Akar'dan Yunanistan'a tatbikat tepkisi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...