AKP’li TV patronundan ‘Basın özgürlüğü’ isyanı: İşimizi yapamıyoruz

Sivas Belediyesi’nin AKP’li Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt’tan “basın özgürlüğü isyanı” geldi.

AKP’li TV patronundan ‘Basın özgürlüğü’ isyanı: İşimizi yapamıyoruz

Yayınlardan dolayı baskı ve tehdit gördüklerini ifade eden Sivas Belediyesi’nin AKP'li Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt'un sosyal medyadaki “basın özgürlüğü” paylaşımı şöyle:

SİYASAL BASKI VE TEHDİT

“Kişilerin söyledikleri kişileri bağlar! Milletin konuşmasıyla, kanalı sorumlu tutanlara yazık! Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik. Siyasal baskılar, tehditler, daha neler, neler? Basın özgürlüğü var! Son günlerde birçok basın mensubunun sıkıntısı bu. Yeter artık. Basını özgür bırakın, basın işini yapsın! Verilecek cevabınız varsa da ben hiçbir zaman kanalımda kimseye ambargo uygulamadım. Çıkın cevap hakkınızı kullanın. Tekrar söylüyorum kanala çıkıp kim ne diyorsa, onları bağlar söyledikleri! Kanalımı ya da beni değil!”

Hatice Kurt, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada ise “Benim bu ifadelerim, tek bir parti için değil hepsi için geçerli. Bütün partilere söylüyoruz; bırakın biz işimizi yapalım. Lütfen işimize karışmayın. Hakaret ve iftira olmadığı sürece bizim kanalımıza bütün herkes çıkabilir” dedi.

Basın örgütlerinden ortak bildiri: Savcılar ve parlamento göreve! İlginizi Çekebilir Basın örgütlerinden ortak bildiri: Savcılar ve parlamento göreve! Nefessiz bıraktıkları yalnız meslektaşlarımız değil, halkın haber alma hakkıdır İlginizi Çekebilir Nefessiz bıraktıkları yalnız meslektaşlarımız değil, halkın haber alma hakkıdır Soru sorduğu için dava açılan gazeteci beraat etti İlginizi Çekebilir Soru sorduğu için dava açılan gazeteci beraat etti Peker'in sarstığı “iktidar medyası” kalesi İlginizi Çekebilir Peker'in sarstığı “iktidar medyası” kalesi