Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi mafyaya, çetelere, yağmacılara yedirmeyeceğiz

Gündemi derinden mafya-siyaset ilişkisi, kirli para trafiği iddialarının ardından gençlere seslenen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Pirüpak, tertemiz bir ülke vaadimdir size. Türkiye’yi mafyaya, çetelere, sureti haktan görünen yağmacılara yedirmeyeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, gel helalleşelim. Seçimden kaçılmaz" ifadelerini kullandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 00:37, 24/05/2021
Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi mafyaya, çetelere, yağmacılara yedirmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemi sarsan mafya-siyaset ilişkisi iddialarının ardından akşam saatlerinde sosyal medya hesabından hem gençlere hem de iktidara seslendiği bir açıklama yaptı.

“PİRÜPAK, TERTEMİZ BİR ÜLKE VAADİMDİR”

Açıklamasına gençlere seslenerek başlayan Kılıçdaroğlu, “Gençler, merak etmeyin o gün gelecek ve bu başınıza gelenleri unutacaksınız. Pirüpak, tertemiz bir ülke vaadimdir size. Türkiye'yi mafyaya, çetelere, sureti haktan görünen yağmacılara yedirmeyeceğiz” dedi.

ERDOĞAN’A SEÇİM ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da erken seçim çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, gel helalleşelim. Seçimden kaçılmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, paylaşımında ‘Hemen Seçim’ etiketi kullandı.

İlginizi ÇekebilirBinali Yıldırım, Sedat Peker'in iddialarına yanıt verdiBinali Yıldırım, Sedat Peker'in iddialarına yanıt verdiİlginizi ÇekebilirUyuşturucu ticareti Türkiye'yi nasıl etkisi altına aldı? Erdoğan Aktaş sordu, Uğur Dündar yanıtladıUyuşturucu ticareti Türkiye'yi nasıl etkisi altına aldı? Erdoğan Aktaş sordu, Uğur Dündar yanıtladıİlginizi ÇekebilirKemal Kılıçdaroğlu: Sonbaharda seçim varKemal Kılıçdaroğlu: Sonbaharda seçim var
Yayınlanma Tarihi:00:32,