Kılıçdaroğlu: Hadsizler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 28 Temmuz tarihinde yürürlüğe giren kanun değişikliğine tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanına verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Hadsizler!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 28 Temmuz tarihinde Resmi Gazete'de ‘Turizm Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' yürürlüğe girdi.

Kanunun 1'inci maddesi ‘d’ fıkrası “Turizm Merkezleri: Kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleri dışında kalmakla birlikte, bu bölgelerin niteliğini taşıyan, turizm hareketleri ve faaliyetleri açısından öncelikle geliştirilmesinde kamu yararı bulunan orman vasıflı olanlar dâhil Hazine taşınmazları ile tescili mümkün olan Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerlerde yeri, mevkii ve sınırları Cumhurbaşkanı kararıyla tespit ve ilân edilen alanları” olarak değiştirildi.

KILIÇDAROĞLU: DERDİ DAĞI TAŞI BETONLAŞTIRMAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu değişiklikle ilgili görüşlerini paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanına verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yangınlarda terör şüphesi' açıklaması: Şimdiden bazı emarelere ulaşıldı İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yangınlarda terör şüphesi' açıklaması: Şimdiden bazı emarelere ulaşıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'te çay dağıttı İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'te çay dağıttı