Maske uyarısı yapan polise ‘coronaya inanmıyorum’ dedi

Çorum'da polis ekiplerinin corona virüsü tedbirleri kapsamındaki denetimlerinde, maskesini çenesinin altında tuttuğu için durdurulan kişi, "Siz coronaya inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum" dedi.

Kentte İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı tatili sonrası vaka sayılarındaki artış nedeniyle cadde ve sokaklarda denetimlerini sıklaştırdı.

Kentin en kalabalık noktası olan Gazi Caddesi’nde denetim yapan ekipler, maske takmayan ya da doğru kullanmayanları uyardı. Vakalardaki artışa dikkat çeken polis, halkı, “Lütfen maskelerinizi takın” diyerek uyardı.

Bazı kişiler, maske uyarısı yapan polislere teşekkür etti, bazıları da diğer şehirlerde maske takmanın zorunlu olmadığını dile getirdi.

“BEN İNANMIYORUM”

Denetimlerinde, maskesini çenesinin altında tuttuğu için durdurulan bir gurbetçi, ekiplere, “Siz coronaya inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum. Hani bu hastalık çıktığında otobüs duraklarında kalabalık alanlarda düşen bayılan hatta ağzından köpükler gelen kişiler vardı? Hani şimdi ne oldu nerede bu kişiler” diye sordu.

Polis ise, “Şimdi aşı var, gerekli önlemler alındı, maske, mesafe ve hijyen kuralları getirildi. Hani diyorsun ya, otobüs duraklarında bayılanlar ölenler vardı, işte aldığımız tedbirler ve aşılamalar sayesinde duraklarda vesair yerlerde düşmeler, bayılmalar olmuyor. Lütfen kurallara uyalım” yanıtını verdi. DHA

Atıl vaziyette bırakılmıştı... Corona virüsü patladı, yeniden hizmete açın çağrısı İlginizi Çekebilir Atıl vaziyette bırakılmıştı... Corona virüsü patladı, yeniden hizmete açın çağrısı
Corona Çorum Elazığ Emniyet kurban Polis