Sahte evrakla 80’den fazla kişi emekli olmuş

Tunceli’de SGK'da çalışan bir memur 80’den fazla kişiyi rüşvet karşılığında sahte evraklarla emekli etti. Olay, memurun kendi kendini ihbar etmesiyle ortaya çıktı.

Sahte evrakla 80’den fazla kişi emekli olmuş

Tunceli'de Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) memur olarak çalışan Umut D.'nin 80'den fazla kişiyi rüşvet karşılığında sahte evraklarla emekli ettiği ortaya çıktı. Olay, 10 yıldır kurumda çalışan D.,'nin pişmanlık duyarak, savcılığa başvurması ile ortaya çıktı.

TESLİM OLDU

D.,'nin, 17 Temmuz'da alınan ifadesinde, yaklaşık üç yıl önce rüşvet alarak sahte emekli etme işlemine başladığını itiraf etti. Çoğunlukla yurt dışında yaşayan Tuncelilerin eksik olan gün sayılarına rakamlar ekleyip tamamladığını anlatan D.,'nin, “Artık her yerden aranıyordum. Vicdan azabından ötürü teslim oldum” dediği öğrenildi. Her işlemde en az 2-3 bin Euro rüşvet aldığı iddia edilen D., kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, resmi evrakta sahtecilik ve rüşvet suçlarından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

SGK'nın 50 milyar TL'si nerede? İlginizi Çekebilir SGK'nın 50 milyar TL'si nerede? Cumhurbaşkanı ve eski Başbakan'ın kişisel verilerine bakan SGK memurları hakim karşısına çıktı İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı ve eski Başbakan'ın kişisel verilerine bakan SGK memurları hakim karşısına çıktı AKP'li belediye olağanüstü toplandı: SGK'ya milyonluk borcunu sildirdi İlginizi Çekebilir AKP'li belediye olağanüstü toplandı: SGK'ya milyonluk borcunu sildirdi