Konya’da ters yönde giden alkollü süreci faciaya davetiye çıkardı

Konya Beyşehir Caddesi üzerinde ters yönde seyreden alkollü sürücü kazaya davetiye çıkarttı. Bir vatandaşın kameraya alıp ihbarda bulunması üzerine durdurulan sürücü 1.59 promil alkollü çıktı.

Olay gece saatlerinde Konya'nın Selçuklu ilçesinde bulunan ve yoğun trafik hatlarından biri olan Beyşehir caddesinde gerçekleşti. Bir aracın yoğun trafik içerisinde ters yolda gittiğini gören bir başka sürücü olay anını cep telefonuyla kaydetti. Konya'nın en işlek yolarından olan Beyşehir Caddesinde olayı kaydeden vatandaş Polis Ekiplerine ihbarda bulundu.

1.59 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

İhbar üzerine harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri Fatih Caddesi kavşağında A.K isimli sürücüyü durdurdu. Alkol ölçümü yapılan sürücü 1.59 promil alkollü çıktı.

Hem kendi hayatını hem de diğer sürücülerin hayatını tehlikeye atan alkollü sürücüye Alkollü Olarak Araç Kullanmak, Tek Yönlü Kara Yolunda Araçların Ters İstikamette Sürülmesi, Trafik Düzeni ve Güvenliği ile İlgili Kural, Yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak maddelerinden 2.822 TL cezai işlem uygulandı.

Polis ekiplerince aracı çekici ile otoparka çektirilen ve ehliyetine 6 ay süreyle el koyulan alkollü sürücü hakkında adli işlem başlatıldı.

Şehirlerarası yolda tersten giderek faciaya davetiye çıkardı İlginizi Çekebilir Şehirlerarası yolda tersten giderek faciaya davetiye çıkardı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...