5 ildeki yeni gelişmeyi duyuran Bakan Koca’dan çağrı

Corona virüsü Risk Haritası'yla ilgili açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Maviye geçen yeni ilimiz yok. 255 yeni can kaybı haberine karşı iyi olmaz mıydı! Kütahya, Adana, Karabük, Afyonkarahisar, Kırıkkale ilk doz aşıda %75’in üzerine çıkmaya en yakın 5 ilimiz" dedi.

5 ildeki yeni gelişmeyi duyuran Bakan Koca’dan çağrı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Türkiye’nin risk haritasına değinen Koca, “Covid-19 Risk Haritasında Maviye geçen yeni ilimiz yok. 255 yeni can kaybı haberine karşı iyi olmaz mıydı!” ifadelerini kullandı.

5 İLE DİKKAT ÇEKTİ

Aşılamada beş ile de dikkat çeken Bakan Koca, “Kütahya, Adana, Karabük, Afyonkarahisar, Kırıkkale ilk doz aşıda %75'in üzerine çıkmaya en yakın 5 ilimiz. Yarın yeni aşılarla, Türkiye'nin Mavi haberlere ihtiyacı var!” dedi.

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre; birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 77.00, ikinci doz ortalaması yüzde 59.02, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 93 milyon 4 bin 856 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tablosunu paylaştı! İşte 29 Ağustos 2021 vaka ve vefat sayısı İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tablosunu paylaştı! İşte 29 Ağustos 2021 vaka ve vefat sayısı Bakan Koca 'düşük riskte' dedi, vaka sayısı en çok artan 3. il oldu! 'Söylemler mavi, gerçekler kırmızı' İlginizi Çekebilir Bakan Koca 'düşük riskte' dedi, vaka sayısı en çok artan 3. il oldu! 'Söylemler mavi, gerçekler kırmızı'
Adana Afyonkarahisar Corona İYİ Parti Karabük Kayseri Kırıkkale Kütahya pazar risk haritası Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya Türkiye yüz yüze