ABD’den çocuklara BioNTech açıklaması: Faydası zararından çok

ABD'nin üst düzey denetleme kurumu Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili bir açıklama yaptı.

ABD’den çocuklara BioNTech açıklaması: Faydası zararından çok

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, 5-11 yaş arasındaki çocukların Pfizer/BioNTech aşısı yapması ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada 5-11 yaş arasındaki çocukların bu aşıyı olmasının yaratacağı faydaların zararlardan çok daha üstün olduğu belirtildi. Aşı üreticileri, çocuklar üzerinde yaptıkları klinik testlerin sonuçlarını yetkililerle paylaşmış ve aşının corona virüsüne karşı yüzde 90.7 oranında koruma sağladığını duyurmuştu.

FDA henüz aşının 5-11 yaşları arasındaki çocuklara yapılmasına onay vermezken, “Kalpte iltihaplanma durumları çok nadir ve aşıyı olmanın faydaları çok daha fazla” denildi. Eğer FDA, 5-11 yaş arasındaki çocuklara Pfizer/BioNTech aşısının yapılmasına onay verirse bu yaş grubu için bir ilk olarak kayıtlara geçecek.

Aşıya onay verilmesi durumunda, 5-11 yaş arasındaki gruba 12 yaş ve üzerindekilere verilen dozajın üçte birinin verileceği de belirtildi.

Uğur Şahin hakkında çarpıcı yorum: Aşı yarışını kazanan dışlanmış İlginizi Çekebilir Uğur Şahin hakkında çarpıcı yorum: Aşı yarışını kazanan dışlanmış Pfizer/BioNTech aşısını çocuklar üzerinde denediler: Yüzde 90.7 etkili İlginizi Çekebilir Pfizer/BioNTech aşısını çocuklar üzerinde denediler: Yüzde 90.7 etkili Pfizer ve BioNTech aşısında başarı sağlandı: Üçüncü doz sonuçları açıklandı İlginizi Çekebilir Pfizer ve BioNTech aşısında başarı sağlandı: Üçüncü doz sonuçları açıklandı
ABD Bilim BioNTech Corona Covid-19 Dünya mRNA Teknoloji
Loading...