Hükümet danışmanı uyardı: Ofislere dönmeye zorlamayın

İngiltere'de hükümetin bilim danışma kurulu SAGE için önerilerde bulunan Prof. Stephen Reicher, insanların ofislere dönmeye zorlanmaları yerine evden çalışmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Hükümet danışmanı uyardı: Ofislere dönmeye zorlamayın

Reicher, insanların haftalık temas sayısının en yüksek sayıya ulaştığını söyledi: “Daha yakından baktığınızda, yayılımın insanların işte kaynaşmasından kaynaklandığını – yüzde 63’lük bir artış – gördük ve neredeyse hiçbirinin evde buluşma ve sosyalleşme ile ilgisi yok. Yani sorun, insanların her zaman parti yapmayı seçmesi değil, sorun insanlara başka seçenek verilmeyip işe geri dönmelerini zorunlu hale getirmek.”

Reicher, pandemi döneminde benimsenen politikaları da eleştirerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Sorun halkın psikolojisinde değil, insanları belirli şeyleri yapmaya zorlayan politikalarda yatıyor. Bu yüzden, eğer yapabilirlerse ve isterlerse, insanların evden çalışması mantıklı olur.”

Microsoft ve LinkedIn CEO'ları artık ofise dönmeyi beklemediklerini açıkladılar İlginizi Çekebilir Microsoft ve LinkedIn CEO'ları artık ofise dönmeyi beklemediklerini açıkladılar Ofise dönmeleri için ikramiye ve dondurma teklif ediyorlar İlginizi Çekebilir Ofise dönmeleri için ikramiye ve dondurma teklif ediyorlar Amazon ofise dönüşü erteliyor İlginizi Çekebilir Amazon ofise dönüşü erteliyor