3 kızını kaybettiği için canlı yayında yardım istemişti: Kızlarının cinayetiyle suçlanıyor

Yunanistan'da son 3 yılda üç kızını kaybeden ve televizyon programlarında ağlayarak duruma isyan eden anne Roula Pispirigou, üç kızını öldürmekten suçlu bulundu.

3 kızını kaybettiği için canlı yayında yardım istemişti: Kızlarının cinayetiyle suçlanıyor

Komşumuz Yunanistan'da gündem 33 yaşındaki Roula Pispirigo isimli kadın…

Son 3 yılda 3 kız çocuğunu yitiren Pispirigou'nun 2021 yılının Nisan ayında hastaneye kaldırılan ve Ocak ayında yaşamını yitiren 9 yaşındaki kızında yapılan otopsi sonucunda “öldürücü dozda” ketamin bulunmasından sonra soruşturma derinleştirilmiş, kadının son 3 yılda yaşamını yitiren iki kızının da ölümünün şüpheli olarak tanımlandığı açıklanmıştı.

Bugün ise konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yunanistan’da, savcılar, Pispirigo’nun, 2021 yılının Nisan ayında 9 yaşındaki kızı Pispirigkou’yu Mart 2021’de 6 aylık Iris’i ve Nisan 2019’da 3 yaşındaki Melena’yı öldürdüğüne inandıklarını açıkladı.

Yunanistan cani anneyi konuşuyor: Kızını öldürmeden önce poz vermiş

Pispirigo’nun, 2021 yılının Nisan ayında hayatını kaybeden 9 yaşındaki kızıyla fotoğrafı

DOĞAL NEDENLERLE ÖLDÜKLERİNE İNANILIYORDU

Her iki genç kızın ölümü de daha önce doğal nedenlere bağlanmıştı: Kanserden kurtulan Malena’nın karaciğer yetmezliğinden öldüğü iddia edilirken, Iris’in bir kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybettiğine inanılıyordu.

Pispirigkou, iki oğlunu öldüren Yunan mitolojik figürüne atıfta bulunarak Yunan medyası tarafından “modern Medea” olarak nitelendiriliyor. Mart ayından beri gözaltında tutulan cani anne, “gizemli” ölümlerinden yakınmak için sık sık TV programlarına çıkmıştı.

Doktorların, hemşirelerin ve aile üyelerinin ifadelerinden yola çıkan savcılar Antonis Eleftherianos ve Apostolos Andreou, cani anneyi ‘kasten adam öldürmek’le suçladı.

TV programlarında çocuklarının gizemli ölümleri için ağlayan kadının kendi çocuklarının ölümüyle suçlanması ise Yunanistan’da şok etkisi yarattı. Olay kısa sürede sosyal medyada da gündem oldu.

Yunanistan cani anneyi konuşuyor: Kızını öldürmeden önce poz vermiş İlginizi Çekebilir Yunanistan cani anneyi konuşuyor: Kızını öldürmeden önce poz vermiş Korkunç olay: Eşini ve çocuklarını 17 yıl bir odaya hapsettiği ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Korkunç olay: Eşini ve çocuklarını 17 yıl bir odaya hapsettiği ortaya çıktı Klip çekimi için gittikleri Güney Afrika'da tecavüze uğradılar: 'Kimyasal hadım' tepkileri yükseldi İlginizi Çekebilir Klip çekimi için gittikleri Güney Afrika'da tecavüze uğradılar: 'Kimyasal hadım' tepkileri yükseldi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...