ABD’de Bağımsızlık Günü yürüyüşüne silahlı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

ABD’nin Illinois eyaletinde gerçekleşen 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarında silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırıda ilk belirlemelere göre 6 kişi hayatını kaybederken, en az 20 kişi de yaralandı. Saldırı sonrası bütün kutlamalar iptal edildi. Saldırıda şüpheli şahıs gözaltına alındı.

ABD'de 4 Temmuz kutlamalarında kan döküldü… ABD'nin Illinois eyaletindeki Highland Park'ta düzenlenen 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarında silahlı saldırı meydana geldi. Kortejin yürüyüşe başlamasından dakikalar sonra silahlı saldırı yaşanırken kalabalık panik içinde dağıldı.

GÖZALTINA ALINDI

Silahlı saldırıyla bağlantılı olduğu belirtilen bir şahıs gözaltına alınarak Highland Park polis merkezine götürüldü. Polis, saldırgan şahsın kimliğini, 22 yaşındaki Robert E. Crimo III olarak belirlediklerini söyledi.

EN AZ 20 EL ATEŞ EDİLDİ

Yerel basın, saldırıda ilk belirlemelere göre 6 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 20 kişinin de yaralandığını belirtti.

Chicago Sun Times muhabiri olay yerinde üzeri kapatılmış 3 cansız beden olduğunu aktarırken ABD medyasına konuşan görgü tanıkları en az 20 el ateş edildiğini söyledi.

Tayfun Hopalı, saldırının gerçekleştiği bölgede…

Yerel polis vatandaşlara “evlerinize gidin” uyarısı yaparken olay yerine güvenlik güçleri gönderildi. Henüz saldırının arkasında kimin ya da kimlerin olduğu bilinmiyor.

Illinois eyalet polisi tarafından yapılan açıklamada, saldırı aktif bir nişancı durumu olarak nitelendirilerek, Highland Park polisine yardım edildiği belirtildi.

BÜTÜN KUTLAMALAR İPTAL EDİLDİ

Öte yandan gerçekleştirilen saldırı sonrası bütün 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları iptal edildi.

UÇUŞLAR KISITLANDI

Saldırgan henüz yakalanamazken, Federal Havacılık İdaresi, Highland Park hava sahasına geçici uçuş kısıtlaması getirildiğini duyurdu.

Highland Park Polis Departmanı yönetimindeki “yardım uçakları” hariç kısıtlamanın yerden 3 bin fit yükseklikte ve 8 kilometre yarıçapında geçerli olduğu belirtildi.

 

Danimarka'yı sarsan saldırıda bilanço netleşti İlginizi Çekebilir Danimarka'yı sarsan saldırıda bilanço netleşti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...