Çavuşoğlu, Çin ve Rusya Dışişleri Bakanları ile görüştü

Kamboçya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi görüştü.

Çavuşoğlu, Çin ve Rusya Dışişleri Bakanları ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamboçya’da temaslarını sürdürüyor. Çavuşoğlu, Son olarak Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

Görüşmeye dair sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Çavuşoğlu, “Kamboçya’dan ayrılmadan önce Rus mevkidaşım Lavrov’la görüştüm. Ukrayna tahılının güvenli sevkiyatı konusunu ve bölgesel gelişmeleri ele aldık.” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, Çinli mevkidaşı Yi ile görüşmesine dair de sosyal medyadan açıklamada bulundu.  Çavuşoğlu, “Çin Dışişleri Bakanıyla ikili ilişkilerimizi, bölgesel ve küresel gelişmeleri değerlendirdik. Uygur Türklerine ilişkin hassasiyetlerimizi aktardık” dedi.

Dövizde dikkat çeken hareket: Rusya para mı gönderiyor? İlginizi Çekebilir Dövizde dikkat çeken hareket: Rusya para mı gönderiyor? Çavuşoğlu: Tahıl anlaşmasının müzakere zemini hazırlamasını umuyoruz İlginizi Çekebilir Çavuşoğlu: Tahıl anlaşmasının müzakere zemini hazırlamasını umuyoruz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...