Covid-19 tedavisi için çamaşır suyu satan başpiskopos tutuklandı

ABD'nin Florida eyaletinde kilise aracılığıyla Covid-19 tedavisi için zehirli endüstriyel çamaşır suyu satmakla suçlanan adam, Kolombiya'da tutuklanmasının ardından ABD'ye iade edildi.

Covid-19 tedavisi için çamaşır suyu satan başpiskopos tutuklandı

ABD’nin Florida eyaletinde kilise aracılığıyla Covid-19 tedavisi için zehirli endüstriyel çamaşır suyu satmakla suçlanan 64 yaşındaki Mark Grenon, Kolombiya’da tutuklanarak ABD’ye iade edildi. Florida’da kilisede başpiskoposluk yapan Grenon, geçtiğimiz perşembe günü Miami Federal Mahkemesi’ne çıkarılmasının ardından 3 oğluyla birlikte dolandırıcılık suçlarından tutuklandı.

Yetkililer, Grenon ve 3 oğlunun klordioksiti “Mucize Mineral Çözüm” olarak ürettiğini ve öyle tanıtarak sattığını söyleyerek, satılan ürünün ürünün kanserden otizme, sıtmaya ve COVID-19’a kadar çok çeşitli hastalıkları iyileştirebileceğini iddia ettiklerini belirtti.

Miami federal hakimi, kiliseye 2020’de maddenin satışını durdurmasını emretmiş, ancak satış durmamıştı.

Koku kaybı mı yaşıyorsunuz? Uzmanlar uyardı: Covid yerine başka hastalıkların habercisi olabilir İlginizi Çekebilir Koku kaybı mı yaşıyorsunuz? Uzmanlar uyardı: Covid yerine başka hastalıkların habercisi olabilir Genco Erkal da coronaya yakalandı İlginizi Çekebilir Genco Erkal da coronaya yakalandı Bilimsel araştırma: Milyonlarca Covid hastasında uzun vadeli tat ve koku sorunu olabilir İlginizi Çekebilir Bilimsel araştırma: Milyonlarca Covid hastasında uzun vadeli tat ve koku sorunu olabilir

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Bilim Corona Covid-19 dolandırıcılık İngiltere Kolombiya Miami Perşembe sosyal medya
Loading...