İran’ın dini lideri Hamaney’den dikkat çeken açıklama: ‘Rusya harekete geçmeseydi…’

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran ve Rusya'nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de faydalı olduğuna vurgu yaparak, "Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı" dedi.

İran’ın dini lideri Hamaney’den dikkat çeken açıklama: ‘Rusya harekete geçmeseydi…’

İran’ın dini lideri Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de faydalı olduğuna ve zirveye ulaşması gerektiğine vurgu yaparak, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşına ilişkin açıklamada bulundu. Hamaney, “Savaş düşmanca, çetin bir meseledir ve İslam Cumhuriyeti asla sıradan insanların savaşlardan etkilendiğini görmekten yana değildir. Ancak Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı dedi.

“NATO TEHLİKELİ BİR OLUŞUMDUR”

NATO’nun tehlikeli bir oluşum olduğunu söyleyen Hamaney, Batı, güçlü ve bağımsız bir Rusya’ya tamamen karşıdır. NATO’nun önü açılırsa, hiçbir sınır tanımayacak. Ukraynada durdurulmasaydı, daha sonra benzer bir savaşı Kırım’da başlatacaktı.” ifadelerini kullandı.

Hamaney'den Erdoğan'a: Türkiye'nin Suriye operasyonu bölgeye zarar verir İlginizi Çekebilir Hamaney'den Erdoğan'a: Türkiye'nin Suriye operasyonu bölgeye zarar verir Türkiye-Rusya-İran Zirvesi sonrası Erdoğan'dan açıklama: Mutabakatımız bakidir İlginizi Çekebilir Türkiye-Rusya-İran Zirvesi sonrası Erdoğan'dan açıklama: Mutabakatımız bakidir Erdoğan'ın Putin'i bekletmesi gündem oldu: Çarpıcı yorum İlginizi Çekebilir Erdoğan'ın Putin'i bekletmesi gündem oldu: Çarpıcı yorum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...