İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı: Ölü ve yaralılar var

Son dönemde Suriye’ye hava saldırılarını artıran İsrail’in bu sabah düzenlediği saldırıda 3 Suriye askeri hayatını kaybetti.

İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı: Ölü ve yaralılar var

İsrail'in bu sabah Suriye'ye düzenlediği hava saldırısında 3 Suriye askeri hayatını kaybetti, 7 asker yaralandı.

Suriye Savunma Bakanlığı, işgal altındaki Golan bölgesinden atılan İsrail füzelerinin başkent Şam yakınlarına isabet ettiğini duyurdu. Suriye hava savunma sistemlerinin bazı füzeleri imha etmeyi başardığı bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail'in Şam yakınlarındaki bir istihbarat tesisini ve üst düzey bir askerin ofisini hedef aldığını aktardı. Saldırıda İran silahlarının bulunduğu bir deponun da vurulduğu belirtildi.

Son dönemde Suriye'ye hava saldırılarını artıran İsrail'in geçen ay düzenlediği saldırı sonucu hasar gören Şam Uluslararası Havalimanı, uçuşları geçici olarak durdurmuştu.

Suriye Dışişleri Bakanı'ndan İran'da Türkiye karşıtı açıklamalar İlginizi Çekebilir Suriye Dışişleri Bakanı'ndan İran'da Türkiye karşıtı açıklamalar Türkiye'nin Suriye operasyonu: Esad otobüslerle asker gönderiyormuş İlginizi Çekebilir Türkiye'nin Suriye operasyonu: Esad otobüslerle asker gönderiyormuş

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...