Maymun çiçeğinde can kaybı artıyor, ABD’nin bir eyaletinde daha OHAL ilan edildi

Dünyada hızla yayılan maymun çiçeği virüsünde can kaybı artmaya devam ederken, ABD’nin bir eyaletinde daha salgın nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi.

Maymun çiçeğinde can kaybı artıyor, ABD’nin bir eyaletinde daha OHAL ilan edildi

ABD'nin California eyaletinde maymun çiçeği virüsü nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. California Valisi Gavin Newsom, ABD'de vaka sayısının 5.800'ü geçtiğine dikkat çekerek aşılama çabalarına destek için olağanüstü hal kararı aldıklarını duyurdu.

Daha önce de vaka sayısının en yüksek olduğu eyalet olan New York'ta olağanüstü hal ilan edilmişti.

PERU'DA İLK ÖLÜM

Güney Amerika ülkesi Peru’da maymun çiçeği virüsü nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ölen kişinin bir erkek hasta olduğu bildirildi. Daha önce İspanya, Brezilya ve Hindistan'da da maymun çiçeği kaynaklı ölümler kayda geçmişti.

Dünyada vaka sayısı 18 bini geçerken Dünya Sağlık Örgütü, maymun çiçeği salgınını küresel acil durum ilan etmişti.

Uzmanlar uyardı: Maymun çiçeğinin hiç bilinmeyen yeni belirtileri İlginizi Çekebilir Uzmanlar uyardı: Maymun çiçeğinin hiç bilinmeyen yeni belirtileri Dünyada maymun çiçeği alarmı: Avrupa ve Güney Amerika'da ilk ölümler kaydedildi İlginizi Çekebilir Dünyada maymun çiçeği alarmı: Avrupa ve Güney Amerika'da ilk ölümler kaydedildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Amerika Avrupa Brezilya Corona Dünya Güney Amerika Hindistan İspanya New York Ölüm Peru Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...