Melania Trump’tan ‘Kongre baskını’ açıklaması: Haberim yoktu

ABD’de 6 Ocak 2021’deki Kongre baskınının yankıları sürüyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, olaylar sırasında Beyaz Saray’da arşivleri düzenlediğini ve baskını sonradan öğrendiğini söyledi.

Melania Trump’tan ‘Kongre baskını’ açıklaması: Haberim yoktu

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump, 6 Ocak 2021'deki Kongre baskını sırasında olaylardan haberdar olmadığını ve Beyaz Saray'da arşivleri düzenlediğini söyledi.

Trump, Fox kanalında katıldığı programda, “O tarihte ABD'nin First Lady'si olarak görevim olan arşivle ilgileniyorum. Kongre binasında yaşananlardan haberim olmadı” dedi. Tüm dünya televizyonlarında canlı yayınlanan olaylardan habersiz olduğunu kaydeden Trump, “Elbette ki durumu öğrenseydim Kongre'deki şiddeti kınardım” diye konuştu.

Melania Trump'ın kendisine haber vermemekle eleştirdiği eski Beyaz Saray görevlisi Stephanie Grisham ise, “Söylediği her şey saçmalık, kendisi de bunu çok iyi biliyor” dedi.

‘ONUN İŞİ DEĞİL’

Öte yandan ABD basını, arşiv düzenleme işinin Trump'ın söylediği gibi First Lady'nin işi olmadığına dikkat çekti.

Kasım 2020'deki başkanlık seçimlerinde Joe Biden'a yenilen ancak oyların çalındığını öne sürerek yenilgiyi kabul etmeyen Donald Trump’ın destekçileri, 6 Ocak 2021’de Kongre binasına baskın düzenlemiş, olaylarda biri polis 5 kişi hayatını kaybetmişti. Trump, baskından saatler sonra yayınladığı video mesajında seçim yolsuzluğu iddialarını tekrarlamış ve destekçilerine “Eve dönün” çağrısı yapmıştı.

'Trump, Kongre baskınına bizzat katılmak istedi' İlginizi Çekebilir 'Trump, Kongre baskınına bizzat katılmak istedi'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...