Polonya’dan Ukrayna’ya PT-91 tank desteği

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofis Başkanı Andriy Yermak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Polonya tarafından gönderilen PT-91 tanklarının Ukrayna'ya ulaştığını duyurdu.

Polonya’dan Ukrayna’ya PT-91 tank desteği

Polonya, Rusya’nın saldırılarını sürdürdüğü Ukrayna’ya PT-91 tankları gönderdi. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofis Başkanı Andriy Yermak tarafından yapılan açıklamada, “PT-91 tankları Ukrayna’da. Dost kara günde belli olur. Polonyalı dostlarımıza minnettarız” ifadeleri kullanıldı.

Polonya’nın Ukrayna’ya gönderdiği PT-91 tankları, Sovyet T-72 tanklarının altyapısı üzerine geliştirildi. Sovyet yapımı uçaksavara da sahip olan tankın, dolu bir depo ve ilave tanklarla katedebileceği menzilin 560 kilometre olduğu açıklandı. Ukrayna’ya gönderilen tanklarının 2002’den beri üretilmediği bilinirken, Ukrayna’ya kaç adet PT-91 gönderildiği konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

Rusya, 92 Ukrayna askerini 'insanlığa karşı suçtan' tutukladı İlginizi Çekebilir Rusya, 92 Ukrayna askerini 'insanlığa karşı suçtan' tutukladı Ukrayna, tahıl sevkiyatına bu hafta başlamayı umuyor İlginizi Çekebilir Ukrayna, tahıl sevkiyatına bu hafta başlamayı umuyor Eurovision'u Ukrayna kazanmıştı: Bu yıl hangi ülkede düzenleneceği açıklandı İlginizi Çekebilir Eurovision'u Ukrayna kazanmıştı: Bu yıl hangi ülkede düzenleneceği açıklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...