Sıcak hava dalgasına isim verdiler: Zoe

Kasırgalardan sonra şimdi de sıcak hava dalgasına isim verildi. İspanya'nın Sevilla şehri, ilk defa bir sıcak hava dalgasına isim verdi.

Sıcak hava dalgasına isim verdiler: Zoe

Avrupa, sıcak havaların etkisinde kalırken ilk defa bir sıcak hava dalgasına da isim verildi. Zoe olarak adlandırılan sıcak hava dalgası, ülkenin güney kesiminin, özellikle Sevilla’yı içeren Endülüs bölgesinde etkisini gösterdi.

Şehir geçen ay, sıcak hava dalgalarını adlandırmak ve sıralamak için başlattığı pilot program kapsamında Zoe, Yago isimleriyle başlayarak alfabetik olarak ters bir sırayla sert sıcak hava dalgalarına isim veriyor.

İnsanların adlandırılmış iklim sorunlarına karşı daha iyi tepki verip vermedikleriyle ilgili kesin veriler olmasa da TIME’a göre, kişiselleştirilmiş bir isme sahip bir sıcak hava dalgasına atıfta bulunan mesajlar, bölgedeki sakinlerin, işletmelerin ve devlet dairelerinin riskleri azaltmak için daha fazla önlem almasına yardımcı olabilir.

Avrupa sıcak hava dalgasıyla mücadele ediyor: 360 ölü İlginizi Çekebilir Avrupa sıcak hava dalgasıyla mücadele ediyor: 360 ölü Sıcak hava dalgasında nasıl hayatta kalınır? Çay içmek serinletir mi? İlginizi Çekebilir Sıcak hava dalgasında nasıl hayatta kalınır? Çay içmek serinletir mi? Fransa'da sıcak hava alarmı: Bordeaux'te açık hava etkinlikleri yasaklandı İlginizi Çekebilir Fransa'da sıcak hava alarmı: Bordeaux'te açık hava etkinlikleri yasaklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...